Osman Yağmurdereli Hayatını Kaybetti

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 2 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. Osman Yağmurdereli vefat etti
  [​IMG]

  Bir süredir kanser tedavisi gören Osman Yağmurdereli Kadıköy Acıbadem Hastanesi'ne sabah saatlerinde kaldırılmıştı. Yağmurdereli, yoğun bakımda tutuluyordu.

  Tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde enfeksiyonda ilerleme olması ve solunum sıkıntısı yaşaması üzerine yoğun bakım ünitesine alınan Yağmurdereli, yaşam destek ünitesine bağlı olarak tutuluyordu. Durumu ciddileştiği için uyutulduğu öğrenilen Yağmurdereli saat 02.25 sıralarında vefat etti. Yağmurdereli'nin yakın dostu olduğu öğrenilen Nurcan Samur, gazetecilere yaptığı açıklamada doktorların kendilerini çağırdığını söyleyerek vefat haberini verdiklerini belirtti.

  Yağmurdereli'nin vefat haberini alan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile Davut Güloğlu,Yeliz Şar ve Armağan Çağlayan hastaneye gelerek doktorlardan bilgi aldı.

  02.00'DE KALBİ DURDU

  Yağmurdereli'nin doktoru İç Hastalıklar Uzmanı Dr. Keramettin Şar, Yağmurdereli'nin bağırsak kanseri tanısıyla 11 Temmuz'dan beri hastanede tedavi gördüğünü belirterek, Yağmurdereli sabah 05.30 sıralarında gelişen solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındı. Fakat çoklu organ yetmezliğine girdiği için yapay solunum desteği gören hastamız da 02.00 sıralarında kalp durması gelişti. Tüm müdahalelere rağmen 02.25 sıralarında Yağmurdereli'yi kaybettik. Kendisine Allahtan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz" diye konuştu. Doktor Şar, Yağmurdereli'de "Geçici bir iyileşme vardı. Kendi isteği üzerine bir gün süre ile evine gitmesine izin verdik. Tekrar hastanemize döndü. İzin de de gerekli tıbbi desteği vermiştik" diye konuştu.

  Vefat haberini alarak hastaneye gelen Armağan Çağlayan, "Kaybımız çok acı. Söyleyecek birşeyim yok. Konuşamıyorum" dedi. Davut Güloğlu ise "Hala inanamıyorum. Çok iyi bir insandı. Her zaman gülerdi. Benim babam yoktu. O'nu baba bilirdim. Yüzünü görene kadar da öldüğüne inanmıyorum" diye konuştu.

  OSMAN YAĞMURDERELİ

  6 Şubat 1953'te, Trabzon'da doğan Osman Yağmurdereli, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunuydu. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmaları yaptı.

  Televizyon yapımcılığıyla, birçok sevilen diziye de imza atan Yağmurdereli, 23. dönem milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yapıyordu.

  _Alıntıdır_
    2. Allah' tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum.
    3. az önce haberlerde izledim ve çok üzüldüm çok sevdiğim bir sanatçıydı mekanı cennet olsun allah sevenlerine sabır versin.
    4. ALLAH rahmet eylesin sevenlerine başsağlığı diliyorum
    5. allahtan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum:(
  sevdiğim bi sanatçıydı .
  geride kalanlarına sabırllar diliyorum
    6. Gülen yüzü,sevimliliği,efendiliği,çalışkanlığı ile yeni nesil sanatçılarına örnek olacak insandı.Kendisine Allah'tan rahmet,ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dilerim.Acı bir kayıp.:(
    7. Allahh rahmett eylesinnnnnn :eek:
    8. Allahtan rahmet ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum mekanı cennet olsun...:eek:
    9. yüce Allah,tan rahmet diliyorum. tüm yakınlarına Allah sabır versin .
    10. Duyunca çok üzüldüm :(Allah rahmet eylesin mekanı cennet olur inşallah
    11. allah rahmet eylesin deyerli biriydi
    12. :( Duyunca çok üzüldüm Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun :)