Oslo İstasyonunda Ölüm

'Etüt Merkezi' forumunda Mirayy tarafından 19 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]

    Saat dokuz buçuktu. Yeniden şehir merkezine doğru yürümeye baş-ladık. Karar vermek için birbirimizle konuşmamız gerekmiyordu. Prof benim ne istediğimi biliyordu, ben de Prof`un ne istediğini biliyordum. Lena`yı bulmak istiyorduk. Lena`yı bulmak zorundaydık! Bu iş bütün gecemizi alsa bile onun izini bulmak zorundaydık.` Pelle, Çinlilerinkini andıran çekik, mavi gözleriyle çok güzel bir kız olan Lena`yla karşılaşınca çok etkilenir. Ama, Lena`nın nerede yaşadığını bile öğrenemez.
    Daha önce Neonazi çetesine bulaşan Uçu-cu`nun ise başı yine derttedir. Annesi tramvayın altında kalınca bir kliniğe yatırılan Uçucu, yetiştirme yurduna gönderilir. Pelle ile Prof, gazetede yetiştirme yurduna bir saldjrı yapıldığını okurlar.
    Gazetede çalışan Prof un ağabeyi Göran`dan aldıkları bilgiye göre bunu yapan Uçucu ile arkadaşı Stein Hansen`dir. Pe//e İle Prof, Uçucu`yu bulup ona yardım etmek için işe koyulurlar. Uçucu`yu ararken Pe//e İle Prof`un yolları Lena`yla kesişir. Pe//e ile Prof, araştırdıkça uyuşturucu ve fahişelik batağına saplanmış gençlerle karşılaşırlar. Hayatlarında ilk kez yetişkinlerin dünyasının gerçek yüzüyle karşı karşıya kalan Pe//e /7e Prof, gördüklerinden dolayı dehşete kapılırlar.
    (Arka Kapak)