Oruçluyken nasıl vakit geçirirsin?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Burcu tarafından 11 Haz 2015 tarihinde açılan konu

  1. Ramazan ayı geldi ve pek çoğumuzu bir endişe aldı ki sormayın. Sahur vaktinde niyetlenip akşam ezanına kadar yemek yemeden, su içmeden hatta alışkanlık haline getirdiğimiz spor aktivitelerinden uzak durmak gözümüzü korkuttuğu gibi nasıl geçecek bu zaman diye kara kara düşünmekten de kendimizi alamıyoruz.

    Aslına bakılırsa her sene bu endişe ile başladığımız ramazan ayı göz açıp kapayıncaya kadar geçiveriyor. Ama biz yine de Oruçlu geçireceğimiz ilk güne kadar bu endişe ile savaşıyoruz. Eğer sizinde böyle düşünceleriniz varsa bu yazımızda Oruçluyken nasıl vakit geçirebileceğinize dair küçük ipuçları bulabilirsiniz.

    Öncelikle çalışıyorsanız zaten "oruçken nasıl vakit geçireceğim" gibi bir düşünceye girmenize gerek yok. İş hayatının rutin akışında zaman su gibi akıp gidecektir. Aktif bir iş günü değilse o zaman ya küçük uyku molaları verebilirsiniz, ya bulmaca çözebilirsiniz ya da telefondan yada bilgisayarınızdan internette vakit geçirebilirsiniz.

    Asıl düşünmesi gereken vaktini evde geçirecek olan ev hanımları, öğrenciler ve çalışma hayatına ara vermiş olanlardan başkası değildir. Onlar için ise iş daha kolaydır. Televizyon karşısında uzanıp vakit geçirebilirsiniz, sevdiğiniz oyuna kendinizi kaptırıp zamanın nasıl geçtiğini unutabilirsiniz, ev ya da bahçede vakit geçirecek yorucu olmayan işlerle uğraşabilirsiniz, özel bir hobiniz varsa el işi gibi, maket yapımı gibi, puzzle yapmak gibi... vaktin bir kısmını bu hobilerle uğraşarak geçirebilirsiniz.