oruçluyken çok sinirli oluyorum neden

'Kadınların Dünyası' forumunda Nalan tarafından 15 Haziran 2015 tarihinde açılan konu


 1. Ramazanda oruçluyken çok sinirli oluyorum neden
  sorular.
  Ramazan ayının gelmesi ile birlikte benimde çok şikayetçi olduğum bir durum sinirli olmak. Abartmadan söylemek gerekirse bir Allah'ın kulunun sesini duymaya bile tahammülüm olmuyor. Özellikle öğlen saatlerinde fazlasıyla sinirli ve gergin oluyorum. Ev halkı bu durumu bildiği için mümkün oldukça yanıma yaklaşmamaya özen gösteriyor. Bu durumda olan eminim ki pek çok kişi vardır. Oturup araştırdım ve Ramazanda oruçluyken neden çok sinirli olunuyor öğrendim.

  Oruç döneminde kan şekeri düştüğü için insanlar her zamankinden biraz daha sinirli ve öfkeli olabiliyormuş. Bu dönemde, mümkün olduğunca sıkıntı olacağı tahmin edilen durumları öngörerek ona uygun şekilde davranmak gerekiyor anlaşılan.

  Mesela akşamları yoğun trafik olacağı biliniyorsa daha erken bir saatte ya da trafiğin yoğun olmadığı daha geç bir saatte yola çıkılabilir. Toplu taşıma araçları tercih edilebilir. Kişi iş yerinde uyum sorunu yaşıyorsa, izninin bir bölümünü Ramazan ayı içerisinde kullanabilir.

  İnsanların bu dönemde kendilerini kontrol edemeyeceği zor ortamlardan uzak durması bir çözüm olabilir. Eşinizle bir konuyu tartışacaksınız ya da iş yerinde bir meseleyi halledecekseniz, bunu dikkatinizi toplayabileceğini ve daha sakin bir şekilde düşünebileceğiniz bir dönemde yapmalısınız.
    2. yemek deil de çok susuyor insan. Allah yardım etsin hepimize..
   


Similar Threads: oruçluyken çok
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Oruçluyken bacak kılları alınır mı 19 Haziran 2015
Kadınların Dünyası Oruçluyken genital bölgeye ağda yapılır mı? 9 Haziran 2015
Kadınların Dünyası Oruçluyken adet olunursa oruç bozulur mu yemek yenirmi 29 Mayıs 2015
Kadınların Dünyası Oruçluyken Hasta Olunca Oruç Bozulur mu 11 Temmuz 2013
Kadınların Dünyası Sonbahar’da Çoklu Bilezikler Çok Moda 19 Mayıs 2016