Oruç tutanlara özel tatil

'Güncel Bilgiler' forumunda aykuta tarafından 21 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. 'Ramazan'da tatil yapılmaz' algısı artık bitiyor. 5 yıldızlı tatil köyü Şah inn Paradise Ramazan boyunca oruç tutanları da düşünerek harika bir tatil programı sunuyor.

  Antalya Kumluca’da bulunan 5 yıldızlı tatil köyü Şah inn Paradise Genel Müdürü Yusuf Yücel, "Kendimize bir strateji belirledik. Öncelikle ‘Ramazan’da tatil yapılmaz’ algısını değiştirmemiz gerekiyordu. Bu aylarda 100 Euro olan satış fiyatlarımızı 23 Euro gibi maliyeti bile sayılmayacak rakamlara çektik ve doluluk problemimizi 2009’da çözdük. Gündüz devam eden tüm aktivite ve hizmetlerimize ilave olarak gece organizasyonları yaptık ve 24 saat hizmetimizi sürdürdük. Havuzlarımızı gece de açık tuttuk, mehtap turları düzenledik.

  Ramazan çadırları ve folklor gösterileriyle beraber Ramazan gelenekselliğini ön plana çıkarırken, oruçlu misafirlerimiz için hoca tutarak sahur programları organize ettik. Bu yıl fiyatlarımızı 23 Euro‘dan 47 Euro’ya kadar çıkartmamıza rağmen Ramazan döneminde şimdiden yüzde 90 doluluk oranını yakaladık. Şah inn Paradise olarak Ramazan’da tatil yapılmaz anlayışını değiştirdik. ‘Ramazan’da nasıl tatil yapılır’ı gösterdik. Bu yıl Ramazan ayında yüzde 100 doluluk bekliyoruz” diye konuştu.

  Tatildeyken oruç tutmak daha kolay

  Ramazan ayında tesiste 24 saat boyunca kesintisiz hizmet verildiğini dile getiren Yücel, şunları söyledi: “Oruç tutan misafirlerimizi de düşünerek tüm hizmetlerimize ilaveten iftar ve sahur programları düzenliyoruz. Misafirlerimizin Ramazan atmosferini en iyi şekilde yaşamaları için özel yemeklerden eğlenceye, mehtap turlarından geleneksel Ramazan gösterilerine, hatta davulcusuna kadar her türlü aktiviteyi tesisimizde sunuyoruz. Havuzlarımızı geç saate kadar açık tutuyoruz. İftarını yapan kendini havuza atıyor. Geç saatlere kadar havuz başında eğleniyorlar. Dileyen misafirlerimiz Ramazan ayı için tuttuğumuz hocanın sahur programlarını dinliyor. Elimizden geldiğince Ramazan atmosferini en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz. Birçok kişi de tatilde orucu daha kolay tuttuğunu söylüyor.”

  Şah inn Paradise’da kalıp da oruç tutmayan ya da çeşitli nedenlerle tutamayan misafirler için de her şeyin normal sezondaki gibi devam ettiğini ifade eden Yücel, “Hastalık yaşlılık gibi nedenlerle veya çocuk olduğu için de orucunu tutamayan müşterilerimiz oluyor. Hatta öğle yemeklerinde restoranımız doluyor. Oruç tutmayanlar iftar saatlerinde kalabalık olmasın diye yemek yememeye çalışıyorlar, önceliği oruç tutanlara veriyorlar. Oruç tutmayanlar tutanlara saygı gösterirken, bir arada tatillerini aynı keyifle devam ettiriyorlar. Arap ülkelerinden gelen turistlerimiz de var. Türk örf ve adetleri, iftara özel yapılan yemekler, eğlenceler onlara ilginç geliyor ve hoşlarına gidiyor.”
   


Similar Threads: Oruç tutanlara
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Küfür, kötü söz dedikodu orucu bozar mı? 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Burun damlası kullanmak orucu bozar mı? 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Kusan kişinin orucu bozulur mu 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler 2015 ne zaman oruçluyuz 4 Ağustos 2014
Güncel Bilgiler Orucun Günlük Bedeli 2012 15 Temmuz 2012