ormanlara zarar vermek nelere yol açar

'Etüt Merkezi' forumunda HazaN tarafından 22 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. ormanlara zarar vermek nelere yol açar?


  Ormanlara zarar vermenin sonuçlarını o ülke ya da bölgeyle sınırlamak mümkün değildir. Çünkü ormanlar, Dünya'nın ortak malıdır ve dünya ekosistemi ve iklim sistemi içinde çok önemli bir yere sahiptir.

  Bu nedenle bir yerde görülen orman yangınının dünyasal boyutta olumsuz etkileri olduğu bir gerçektir. şüphesiz, görüldüğü yerde çok daha büyük can ve mal kayıpları ile, ekonomik ve sosyal sorunlara neden olmaktadır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 2. elif

  O an gerekilen yapılmazsa , her türlü köyü sorunlara yol açar .
   
 3. ormanlar insanlara oksijen sağlar.Ayrıca içinde yaşayan canlılar vardır bize yiyecek sağlar.Eğer orman korunmazsa canlılar ölür.
  bize yemek sağlayamaz ve bizlerde vefat ederiz
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 4. Ormanlara zarar vermenin sonuçlarını o ülke ya da bölgeyle sınırlamak mümkün değildir. Çünkü ormanlar, Dünya'nın ortak malıdır ve dünya ekosistemi ve iklim sistemi içinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bir yerde görülen orman yangınının dünyasal boyutta olumsuz etkileri olduğu bir gerçektir. şüphesiz, görüldüğü yerde çok daha büyük can ve kaybına sebep olur ..............
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 5. Dünyamızın kalbi olarak adlandırılan ormanlar en başta rahat ve temiz hava solumamıza, erozyonu olmasına,güzel havalarda ailecek piknik yapmamızın için hayatımızda yaşadıgımız dünyada ormanlar var olmak zorunda.
  Ulu önder Atatürk bile Şu sözüyle ormanların eşsiz güzelliginden ve faydalarından bahsetmiş Yeşil görmeyen gözler,renk zevkinden yoksundur.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 6. herşeye çünkü: orman olmassa kağıt,kalem,sıra,masa gibi şeyler olmaZz... ve benzeri kısacası:(vb.)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 7. Ormanlarimiz yok olur. Buda can ve mal kaybina yol aÇar.ormanin yok olmasi herŞeyİn yok olmasi demektİr. İnsanlar ordan oksİjen alir ve en temİz yerlerdİr. Bu gÜzellİĞİ bozmak hem ekonomİye hem İnsanlara hem hayvanlara hemde aĞaÇlara zarari olur. Buda Ülkemİzİn gÜzellİĞİnİ bozar.......
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 8. bir çok şeye içindeki canlıla ölür
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 9. çok çeşitli doğa olaylarına neden olur ormanları kirleten sadece kendi sağlığından değil başkalarının sağlığınıda olumsuz şekilde etkiler çok sayıda ölümlere yol açabilir
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 10. ormanlarımız yok olur ormanolmassa kağıt,kalem,sıra,masa,vb seyler olmazdı buda can ve mal kaybına yol açar ormanın yok olması herşeyin yok olması demektir insanlar ordan okjisen alır ve en temiz yerlerdir bu güzelliği bozmak hem hayfanlara hemde ağaçlara zararı olur bu da ülkemizin güzelliğini bozar.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014
 11. Cevap: ormanlara zarar vermek nelere yol açar

  ormana zarar verirsek heyelan ve sel ile karşı karşıya kalırız bu yüzden
  can ve mal kaybı olur anladınmı
   
 12. ormanalr olmassa oksijen alamayız kağıt kalem sıra defter olmazdı okul hayatımız zorlaşırdı
   
 13. ben daha orta okul ogrencısıyım cevaplarınıızı cok begendım bence oorman yangınları devam ederse orman dıye bır sey kalmayacak . ormanlar bızım hazınemızdır..<3<3<3
   
 14. Ormanlarimizi koruyalim onların mamutlar gibi soyunun tükenmesine izin vermiyelim ormanlar bizim yaşam kaynagimizdir ormanları yok etmeyelimmmm!!!!!!!!!!!!!!!
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Oca 2015
 15. ormanlar olmazsa kağıt , kalem ve en önemlisi de oksijen olmaz...:f106::(