Organik diyet nedir nasıl yapılır

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Esra Öztürk tarafından 23 Şub 2016 tarihinde açılan konu

 1. Organik diyet nedir nasıl yapılır
  Biz bayanların en büyük sorunudur aslında diyet. Doğarız başlarız bu garip olaya. Ne yapacağımızı ne yiyeceğimizi sürekli kafamızda planlar dururuz. Ay oramız mı çıktı ay buramız mı çıktı derken bir türlü kendimize bakamayız. Diyet yaparız ama yaptığımız diyet ne kadar faydalı olur orasını hiç düşünmüyoruz. Organik diyet adı altında satılan zayıflama ilaçları ile kendimize fayda sağlayalım derken zararımız dokunuyor da çoğu zaman faydasına bile varamıyoruz. Bunlar göz önüne alarak hareket etmemiz gerekirken bunlar hariç sadece zayıflamaya odaklı çalıştığımızdan sağlığımızı görmezlikten geliyoruz.
  Organik diyet nedir nasıl yapılır.

  Bu durum ise aslında bizi oldukça yıpratıyor. Sağlıklı bir vücut güzel bir görünüm isterken birden sağlıksız ve hastalıklı bir vücutla karşı karşıya kalıyoruz. Organik diyet nasıl olur bu kadar yerdin dediğinizi duyar gibiyim. Organik diyet deyince aslında benim ilk aklıma yeşil çay geliyor. Yeşil çay bir o kadar faydalı ve diyet aşamalarında kullanması atlanılmaması gereken bir çaydır. Doğal bir yağ yakıcı olan yeşil çay sizin vücudunuzdan zararlı ödemlerin atılmasını sağladığı gibi aynı zamanda vücudunuzda bulunan yağların da yakılmasını sağlayacaktır. Evet, tadı iğrenç. Kokusu da hiç hoş değil. Ama sağlıklı! Zayıflama ilaçlarından daha sağlıklı. Zayıflama çayları diye satılan organik adı altında insanları zehirleyen ve yavaş yavaş eriten çaylardan daha sağlıklı.


  Diyet sağlıklı olmak için yapılır, zayıflamak için değil. Diyet konusunda öncelikle bunu kabullenmelisiniz. Sağlığınıza önem verdiğiniz sürece mutlu olacaksınız. Zayıf görünmek her zaman dört dörtlük sağlıklı olmak demek değildir. Akşamları ekmek yememeniz, salata ile beslenmeniz, yumurta ve peynir ile kalsiyum, protein desteğini kesmemeniz de organik diyet kavramı içerisinde yer alır. Ve organik diyet konusu içerisinde yer alabilecek en güzel konu bence spor. Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız boğazınızdan kıstığınız gibi hareketlerinize eklemelisiniz. Yapacağınız her hareket zayıflama halinde bulunan vücudunuzun toplanmasına sebep olur. Bu da tekrar kilo almanızı önler. Bu tür olgulara dikkat ederek yapacağınız her aşama sizin daha sağlıklı zayıflamanızı sağlayacaktır. Güzel görünümünüze güzellik katacak ve sağlıklı bir vücut ile hayatınıza devam etmenizi sağlayacaktır.
   
 2. Güzel yazı. Teşekkürler.