Opera'daki Gizli Cevher :Opera Posta

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 12 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Operanın sadece bir tarayıcı olmadığını zaten biliyorsunuz. Operanın bu gizli silahı 10. sürüm ile birlikte epey yenilendi. Şimdi yepyeni özelliklerle tekrar karşınızda..

  Operanın tarayıcı kısmında kullandığınız kimi özellikleri posta bölümü içinde geçerlidir. Örneğin yazım denetimi(10. sürüm ile gelen yeni özellik), oturum kurtarma(ani bağlantı kayıplarında yazdığınız e-postaları kurtarır), kapatılanları geri alma(sildiğiniz e-postaları ve taslakları geri alır) opera postada da mevcut.

  Opera Postanın En İyi Özellikleri:

  Süreklilik: Eğer bulunduğunuz yerde internet yoksa, sanki internet bağlantınız varmış gibi gelen postaları yanıtlayabilir ve e-posta gönderebilirsiniz. Bilgisayarınız internete tekrar bağlandığında bu mesajlar otomatik gönderilir.

  Yavaş Bağlantı Modu: Eğer seyahat halindeyseniz sunulan internet hızını düşükse, bunu cömertçe dağıtmamanız için kullanabileceğiniz bir özelliktir. Bu özelliği aktifleştirirseniz e-postalar için sadece gerekli bilgiler indirilecektir.

  Tüm Hesaplar Bir Yerde: Opera Postanın en büyük özelliklerinden biri farklı tüm e-posta adreslerinizle birlikte çalışabilmesidir.

  İstenmeyen Posta, Akıllı Yol: Akıllı istenmeyen posta süzgeci sizi istemediğiniz postalardan kurtarmak için arkaplanda çalışmaz. Bunun yerine tercihlerinizi öğrenir. Bir mesajı sürükleyip istenmeyen posta bölümüne atabilirsiniz yada onu oradan kurtarabilirsiniz. Böylece istenmeyen posta süzgeci ayarlamalarınızı ve tercihlerinizi öğrenerek size daha iyi bir filtre sunar.

  Opera Posta Sizden Öğrenir: Opera Posta, postalarınızı düzenlemek için geleneksel klasör sisteminin bulunduğu yerde daha akıllı “görünüm ve “süzgeç özellikleri sunar.

  Gelen Kutusundan Kurtulun: Eski gelen kutunuzu, okunmamış tüm e-postalarınızın bulunduğu bölümle değiştirir. Okumadığınız postalara ulaşmak için daha kısa ve yararlı bir yol sunar. Eğer bir postayı okundu olarak işarelerseniz postanın bu görünümden kaldırıldığını göreceksiniz. Ama endişelenmeyin, ilgili bölümde bu mesaja tekrar ulaşabilirsiniz.

  Arama Hızı: Yüzlerce postayı arama uzun zaman sürer. Fakat Opera Posta ile arama işlemlerini daha hızlı yapabilirsiniz. Ek arama seçenekleri sunarak istediğiniz kadar ayrıntılı arama yapma şansına sahipsiniz. Bunlara ilaveten yaptığınız aramaların sonucunda çıkan iletiler “Aramalar adıyla etiketlenir. Böylece bir dahaki sefere aynı sonuca daha da kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  Sağladığımız rehberler ile e-posta hesaplarınızı Operada nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
    2. Cevap: Opera'daki Gizli Cevher :Opera Posta

  Pardus operada bir sayfayı yenilerken iki kez tıklamam gerekiyor ve bu çok sinir ediyor beni
  opera kullanıcısı olarak bunu nasıl düzeltebileceğim konusunda bir fikrin varmı
    3. Cevap: Opera'daki Gizli Cevher :Opera Posta

  Biraz daha detay verebilirsen sorunla ilgili iyi olur....
    4. Cevap: Opera'daki Gizli Cevher :Opera Posta

  Ben diğer tarayıcılarda forumun flash logosunu tıklayınca Anasayfaya dönebiliyorum ama operada bu yok
    5. Cevap: Opera'daki Gizli Cevher :Opera Posta

  Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalar sonucu sorunun ( Ben de böyle bir sorun olmuyor ) önbellekle ilgili olabileceği izlenimi uyandı.Disk önbelleğini kapatarak sorunu sanırım çözebilirsin.Bunun için :

  ARAÇLAR >> TERCİHLER >>>GELİŞMİŞ>>>GEÇMİŞ kısmına ulaş sağda DİSK ÖNBELLEĞİ seçeneği var.Onu KAPAT konumuna getir.TAMAM deyip çık.

  Bunları bir dene sorun devam ederse yeniden bakarız....Ayrıca F5 tuşuda YENİLE işlevini görmektedir. :f40:
    6. Cevap: Opera'daki Gizli Cevher :Opera Posta

  Saol Pardus abii bnmde buyuk bır sorunumdu bu....:)