Opera Turbo Nasıl Kullanılır ?

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 10 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Opera Turbo , internet hızınızı artıran ve sayfayı görüntülemek için indirmeye ihtiyaç duyduğunuz verilerin boyutunu %80′e kadar azaltan, sunucu taraflı optimizasyon ve internet sayfası sıkıştırma teknolojisidir.

  Biz internet kullanıcıları olarak her zaman hızlı bir internet bağlantısına sahip olmayabiliriz.Böyle bir durum söz konusu olduğunda özellikle resim vb. görsel ağırlıklı siteleri ziyaret ettiğimizde sayfanın açılması ,hızımız düşük olduğunda bize işkence gibi gelebilmektedir.Bu tarz site sayfalarının daha hızlı açılması için Opera‘nın etkili bir çözümü var : Opera Turbo ….

  Opera Turbo bu tarz sitelerde etkin olduğunda görsel içeriği (yukarıda da belirtildiği gibi) %80′e kadar sıkıştırarak daha az verinin indirilmesini böylece sayfaların daha hızlı açılmasını sağlıyor.Peki bu durumda görünütlerle ilgili her hangi bir sorun yaşar mısınız ?

  Opera Turbo ilk çıktığı zamanlarda görsellerde bozulmalar yaşnıyordu ancak yeni sürümlerde bu sorunda ortadan kaldırıldı.Çok çok az da olsa hafif bir bozulma olsa da göz zevkinizi bozmayacak derecede olduğunu söyleyebilirim.

  Opera Turbo Nasıl Etkinleştirilir ?

  [​IMG]

  1)Sol alt köşedeki Opera Turbo simgesine tıklayın.

  2)Çıkan küçük pencerede ”Opera Turbo’yu Etkinleştir” e tıklayın.

  Hepsi bu kadar.Ancak Opera Turbo özellikle yavaş bağlantılarda daha verimli olduğu için eğer bağlantınız hızlıysa kullanmasanız daha iyi olur.Zaten eğer bağlantı hızınız yüksekse Opera bu konuda sizi uyaracaktır.Eğer gelip giden bir bağlantı hızınız varsa en iyi seçenek OTOMATİK olacaktır.Bu seçeneği seçerseniz bağlantı hızınız yavaşladığında Turbo otomatik olarak devreye girecektir.Bunu ayarlamak içinse..

  [​IMG]

  1)Sol alt köşeden Opera Turbo simgesine tıklayın.

  2) Opera Turboyu Yapılandır‘a tıklayın.

  3)Karşınıza gelen pencerede OTOMATİK seçeneğini işaretleyin ve TAMAM a tıklayın.