Opera Taşınabilir Sürüm Kurulumu Nasıl Yapılır?

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 1 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Opera normalde kurulumu çok hızlı ve özelleştirilmesi çok kolay olabilen bir tarayıcıdır. Fakat zaman zaman insanların çeşitli nedenlerle farklı bilgisayarlar üzerinde tek bir tarayıcı kullanma istekleri veya daha hızlı hareket etme talepleri(buradaki amaç tüm ayarlara hızla erişebilme) neticesinde taşınabilir bir kurulum kullanma istekleri ortaya çıkabilmektedir. Yine Opera bu amaç doğrultusunda çok kısa bir ayar ile taşınabilir bir hale getirilebilmektedir.

  Nasıl Olacak?

  İndirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Bu penceredeki “[Seçenekler[ düğmesini tıklayın.

  [​IMG]

  Açılan bu yeni pencere varsayılan olarak sistem üzerine kurulması gereken ayarlarla gelen bilgileri gösterir. Bunu yanı sıra yine kurulum sonrası simgelerin nerede olacağını ve tarayıcının sisteminizin varsayılan tarayıcı olup olmamasını da ayarlayabilirsiniz bu ekrandan.

  [​IMG]

  Bizim burada taşınabilir bir Opera kurulumu için değiştireceğimiz ayar “[imdi kur[ ayarıdır. Bu ayar karşısındaki kutucuğu açtığınızda üç farklı ayar göreceksiniz. Bunlar içerisinden “[aşınabilir kurulum (USB)[ seçeneğini seçmeniz gerekecektir.

  [​IMG]

  Yine aynı penceredeki “[Surulum yolu[ ayarının karşısındaki “[Değiştir[ düğmesini kullanarak taşınabilir sürümü nereye kurmak istiyorsanız o yolu belirtebilirsiniz.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haz 2013