Opera, Tarayıcı Seçim Ekranını Kabul Ettirdi

'Teknoloji' forumunda cCasT tarafından 8 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Opera, Tarayıcı Seçim Ekranını Kabul Ettirdi  Bugünde Opera tarayıcısının mimarları bir hayli soluklu bir mücadelenin ardından Avrupa kıtasından gelen başarılı istatistiklerin keyfini sürüyor.

  Windows firması ile birlikte gelen ve seçim şansı sunmayan Internet Explorer’ın tarayıcılar arasında haksız rekabete yol açtığı yönündeki demeçleri ve hukuki davaları başarıyla sonuçlanan Opera, Avrupa kıtası içerisinde satılan tüm Windows 7 yüklü bilgisayarlara ilk açıldığında kişinin tarayıcısını kendi seçme imkanı sunmasını kabul ettirmişti.

  Bu seçim ekranıyla birlikte Internet Explorer’ın dışında farklı internet tarayacılarının da olduğunu öğrenen kullanıcılar, Opera’nın kullanım alanının bir hayli gelişmesine neden oldu. Firma son yapmış olduğu basın bildirisinde, Internet Explorer’ın en çok yaygın olarak kullanıldığı Güney Kore’de de buna benzer bir uygulamaya gidilmesi gerektiğini belirtti.

  Bu açıklamayla birlikte Avrupa kıtasındaki kalabalığın azalmadığının altını çizen Opera yetkilileri, Güney Kore içinde böyle bir girişim gerçekleştirmeyeceklerini belirtti.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haz 2013