Opera İçerik Engelleme

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 19 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. İnternette gezerken, siteler arasında dolaşırken canımızı sıkan yegane şeylerden bir tanesi de reklamlar,zor yüklenen resimler vb içeriklerdir.

  Bu içerikler zaman zaman sayfaların geç yüklenmesine neden olur ve performansı etkileyebilir.Opera ile bunların hepsinden kurtulmanız mümkün.Bunun için OPERA ile gelen İÇERİK ENGELLEME özelliğini kullanabilirsiniz.

  İÇERİK ENGELLEME : Girdiğiniz sitelerde görmek istemediğiniz içerikleri engellemenizi sağlayan kullanışlı bir özelliktir.Özellikle içeriğinde bol bol resim ve reklam olan sitelerde çok işinize yarayacaktır.

  Peki bu özelliği nasıl kullanacaksınız :

  1)İlk önce eğer sisteminizde yoksa opera yı indirip kurabilirsiniz.

  2)Kurduktan sonra istediğiniz siteye giriş yapın.

  3)Sitede sayfa üzerindeyken SAĞ TIK layın.

  [​IMG]

  4)Açılan menüden İÇERİK ENGELLE ye tıklayın.Bunu yaptığınızda karşınızda engellenebilecek içerikler belirginleşecektir ve bu esnada üst tarafta bir araç çubuğu belirecektir.

  [​IMG]
  5)Engellemek istediğiniz içerikleri tıklayın.

  6)Bu işlemleri yaptıktan sonra üst kısımda çıkan araç çubuğunda TAMAM ı tıklayın işte bütün içerik engellendi.

  NOT 1 : Üstteki adımları uygulayıp içerik engellediğinizde bir öğeye tıkladığınızda benzer bütün içerikler otomatik olarak engellenecektir.Eğer sadece belirli içerikleri ve resimleri engellemek isterseniz tıklama işlemini SHİFT tuşuna basılı tutarak yapınız.

  Filtreyi nasıl uygulayacağım ?

  ---NOT 2'de verdiğim bağlantıya tıklayın.Açılan sayfada üstteki Urlfilter.ini yazısına SAĞ TIK layın FARKLI KAYDET deyin ve C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Application Data\Opera\Opera\ dizinine kaydedin.Ve opera yı yeniden başlatın.....Hepsi bu kadar...

  NOT 3:Engellenen içerikleri görmek isterseniz eğer :
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Haz 2013
Yükleniyor...