Opera Burda Kral

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 20 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ne IE, ne Firefox, ne Chrome! Öyle bir ülke var ki, orada herkes Opera'ya adeta aşık!


  Opera, Rusya'nın kalbini fethetmiş durumda

  Farklı yazılımlar, dünyanın çeşitli bölgelerinde çok farklı kullanım oranlarına sahip olabiliyorlar. Örneğin web tarayıcılarına baktığımızda Rusya ile ABD arasında önemli bir fark bulunuyor. Opera, ABD'de sadece yüzde 0.5 kullanım oranına sahipken Rusya'da yüzde 28 ile ikinci en çok kullanılan tarayıcı (birinci tarayıcı ise Firefox).

  Rusya'da tarayıcı piyasasının yaklaşık yüzde 28'ine sahip olan Norveçli Opera, kendi ülkesinde daha düşük bir kullanım oranına sahip. Peki Ruslar, Opera'da bu kadar çekici ne buluyorlar? Görünüşe bakılırsa birçok şey: Tarayıcının sayfa işleme ve JavaScript performansı, Chrome ve Firefox gibi bilinen tarayıcılarla başbaşa seyrediyor. Opera aynı zamanda kişiselleştirmeye en çok izin veren tarayayıcılardan. Bunun yanında opera:config sayfası ile birçok faydalı ince ayara ulaşılabiliyor, eklentiler yüklenebiliyor.

  Opera'nın eklentileri, Chrome ve Firefox'dakinin tersine yeniden başlatmaya gerek kalmadan yüklenebiliyor. Bunun yanında uTorrent gibi bir P2P yazılımı yüklemekle uğraşmak istemeyenler için Opera, entegre bir destek sunuyor.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Opera Burda
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Desert Operations Oyna 1 Şubat 2012
Teknik Yardım Opera 11.60 (Tunny) Beta 10 Kasım 2011
Teknik Yardım Opera Türkiye'den Ödüllü Yarışma 4 Ağustos 2011
Teknik Yardım Opera’da IRC İle Sohbet 19 Temmuz 2011
Teknik Yardım Opera Turbo Nasıl Kullanılır ? 10 Temmuz 2011