Onur Tuna Röportaj onur tuna fotoları

'Resimli Konular' forumunda Dark tarafından 24 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Onur Tuna Röportaj

  Çekime oldukça rahat bir kıyafetle geldiniz, günlük hayatta stiliniz için tercihleriniz de bu doğrultuda mı?
  Genelde haftanın 5-6 günü çalışıyorum dolayısıyla olabildiğince rahat giyinmeye özen gösteriyorum. Ancak özel bir gün ya da davete katıldığımda oraya yakışır bir şekilde giyinmeye de gayret ederim. Mesela eğer kendime yakıştırıyorsam özel bir davette dikkat çekici bir parça giymekten çekinmem.

  Son zamanlarda kadınlar tarafından yoğun bir ilgiye maruz kalıyorsunuz. Onlarla aranız nasıldır?
  Kadınlarla aram iyidir. Aralarından benim için özel olacak olan kadının bazı toplumsal tabulardan arınmış şekilde, bütün özgüveniyle kendini sunabilecek cümlelere sahip olması benim ilgimi çekebilir. Kadın bana karşı ilk başta nasıl seviyeliyse ben de ona karşı seviyeliyimdir, dolayısıyla bu seviyenin içinde sadece bakışlarından bunu çıkarmam imkansız. O kadının, o bakışları anlamlandırıp benim kafama kakması lazım ki ben de o kadından elektrik alayım. Ben kadınlarda, biz erkekleri harekete geçirecek böyle bir özgüven olması gerektiğini düşünüyorum.

  'Kadından elektrik almalıyım'

  Peki kadınların ilgisi hep üzerinizde miydi?
  Evet, ortaokuldayken üst sınıftaki kızlar teneffüslerde beni sıkıştırıp öperlerdi. Annem okulda eğitmen olduğu için onun yanına gidip “Ne güzel çocuk doğurmuşsun. Ne tatlı bir çocuk. Keşke benimle aynı yaşta olsa” gibi espriler yaparlardı. Sanırım ben çocukluğumdan bu yana kadınların ilgisiyle birlikte büyüdüm.

  Hayatınızdaki kadın nasıl özelliklere sahip olmalı?
  “Sarışın olmalı, esmer olmalı, dudakları şöyle olmalı” vb gibi kafamda çizilmiş bir kadın portresi yok. O anda aklımda kişinin yüzü, elleri, fiziği ve genel bütünüyle bende görsel olarak yarattığı bir algı oluşuyor. Bu adlandırılacak bir şey değil. Zaman zaman insanın yüzündeki orantısızlık, ilginç bir insan veya kalemle çizilmiş gibi bir kadın da güzel gelebiliyor gözüme. Açıkçası kafamda hayal ettiğim net bir kadın portresi yok. Bir kadının yüzüne baktığımda elektrik alabiliyorsam, o kadın benim için hayatımda olabilecek güzelliktedir. Kaldı ki kadınlar zaten genelde güzeldir.

  “Jön olarak anılmak gurur verici”

  Sizin için ‘yeni jön’ diyorlar, bu, kariyerinin başında olan biri için nasıl bir motivasyon?
  Görsel bir iş yaptığım için insanlardan güzel övgüler alıyorum. Jön kavramının içeriğinde de zaten bu özelliklere sahip olmak var; uzun boylu olmak mesela ilk aklıma gelenlerden biri. Diğer jönlerin arasında bu kadar kısa sürede anılmak açıkçası benim için gurur verici. Fiziksel olarak buna uygunsam ve şu an hayat verdiğim ‘Sıraç’ karakterinin özellikleri sebebiyle insanlar beni oraya koyuyorlarsa bu harika bir şey. Umarım bundan sonra yapacağım işlerde daha da iyi övgülerle karşılaşırım.

  Şu sıralar en çok neye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz?
  Güzel soru; setimiz tatile girdikten sonra hemen ailemin yanına Çanakkale’ye gitmeyi çok istiyorum. Ailemle her şey hakkında konuşabiliyorum ve şu sıralar kendimle alakalı en çok da onların görüşlerine ihtiyacım var.

  Röportajlarınızda özel hayatınıza dair pek konuşmuyorsunuz...
  Genel olarak bir ilişkiye; geçmişte yaşadığım veya gelecekte yaşayacağım ilişkilere bakış açım hakkında, aşk hakkında, sevgi hakkında, insan olmak hakkında söylenecek ne varsa her şeyi söyleyebilirim. Özel hayata müdahale etmek iyi bir şey değil. Neticede insanlar bu ülkede sevdikleri kadına yan gözle bakıldı diye adam vuruyorlar. Ama bizim özel hayatımızı istedikleri gibi deşifre etme özgürlüklerine de sahipler. Ben bunu adil bulmuyorum, o yüzden de özel hayatım hakkında detay vermek istemiyorum.

  “Ruh sağlığımız için izole ederiz kendimizi"

  Görünür olma hali işimin getirisi, sokakta insanların ilgisi alakası da beni memnun ediyor ama bir de işin şu kısmı var; her insan güne aynı uyanamayabiliyor, bu da bir gerçek. Şunun anlaşılması gerektiğine inanıyorum. Bir meslekte senelerini harcamış insanları oturup izlediğimde onların izole hayat yaşamalarının sebebi ‘çok artistler ve kaçıyorlar’ durumu değil, sadece ruh sağlıklarının bozulmaması için kendilerini izole etmeleri.

  “AŞKI DELi DOLU SOKAKLARDA YAŞAMAYI SEVİYORUM”

  Mesela aşkı deli dolu sokaklarda yaşamayı seviyorum. Kimseyi umursama-dan sevdiğim insana dokunabilmek, kimseyi umursamadan sevdiğim insana içimden geçenleri söylemek istiyorum. Başbaşa kaldığımızda da sevdiğim insanın yanında bağırabilmek, saçmalayabilmek istiyorum.

  onur tuna foto
  Onur Tuna1. Onur Tuna2. Onur Tuna3. Onur Tuna4. Onur Tuna5. Onur Tuna6. Onur Tuna7. Onur Tuna8. Onur Tuna9. Onur Tuna10. Onur Tuna12. Onur Tuna13. Onur Tuna15. Onur Tuna16. Onur Tuna17.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ağu 2014