Öner Erkan kimdir, Öner Erkan biyografi

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 5 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Öner Erkan, Deli Saraylı Ayyar

  Öner Erkan 4 Ocak 1980de İzmirde dünyaya geldi. 15-16 yaşlarında aldığı oyunculuk kursuyla tiyatroya ilk adımını attı. Erkan 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünden 2002 yılında mezun oldu.

  Başarılı oyuncunun ilk televizyon deneyimini Trtde çocuk programı sunarak edindi. 2002-2004 İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda iki sezon dansçı olarak çalıştı. 2004 yılında Oyun Atölyesine girdi.

  Başarılı oyuncu şimdiye dek birçok dizide rol aldı. Avrupa Yakasında Fatoşun genç sevgilisini canlandıran Erkan, İki Ailede canlandırdığı Ferit karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.Öner Erkan Organize İşler, Yedi Kocalı Hürmüz, Son Osmanlı Yandım Ali, Kağıt, Hırsız Var gibi pek çok filmde rol aldı.

  'Bornova Bornova' filmindeki rolüyle Altın Portakal'da 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü alan Öner Erkan giydiği tişörtle gündeme oturmuştu. Üzeirnde yazan yazı sebebiyle 'mesaj mı verdiniz?' sorusu üzerine, 'Radiohead hayranıyım. Grubun solisti Thom Yorke da bunu giyiyor. Onu sevdiğim için ben de yaptırdım. Üzerinde 'Basına inanmayın' yazıyor. Fransızca bilenler anladı. Yoksa bir tişörtle mesaj verilir mi, saçmalık!' demişti.

  Öner Erkan şimdilerde Deli Saraylı dizisinin eli uzun karakteri Ayyar rolünü canlandırıyor.

  [​IMG]
  [​IMG]