Önbelleği ve tüm tarayıcı verilerini silme

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Önbelleği ve tüm tarayıcı verilerini silme

  [​IMG]

  Gizliliği korumak adına sadece sörf izlerini temizlemek yetmez bunun yanında yerel diske kayıtlı diğer verileride koruma altına almanız gerekir. Bunları nasıl yapacağım diyorsanız size basit ipuçları verelim.

  İnternet Explorer önbellek nasıl temizlenir?
  İnternet Explorer önbelleğini temizlemek için Denetim Masası–> Ağ ve İnternet– > İnternet Seçenekleri– > Genel buradaki Gözatma geçmişinin hemen altında bulunan Sil’e tıklayın ve açılan pencerede tüm kutucukları işaretleyip SİL butonuna basın.

  [​IMG]

  [​IMG]  Mozilla Firefox önbellek nasıl temizlenir?
  Mozilla kullanıcıları da aynı şekilde tarayıcılarını temizleyebilir. Bunun için takip etmeniz gereken yol şudur. Araçlar– > Seçenekler–> Gizlilik buraya geldikten sonra isterseniz yakın geçmişinizi silebilir veya çerezleri tek tek kaldırabilirsiniz. Hangi seçenek size uygunsa tıklayın ve tüm kutucukları işaretleyip tarayıcınızı temizleyin. Yakın geçmişinizi silmek isterseniz size hangi zaman dilimini temizlemek istediğiniz sorulacaktır. Son bir saat, son iki saat, son dört saat yada her şey …  [​IMG]  [​IMG]  Google Chrome’da tarayıcı önbelleği nasıl temizlenir?
  Yine burada da farklı bir şey yapmayacağız. Sistem tüm tarayıcılarda ortak işliyor denilebilir. Sizin yapmanız gerekenler Sağ üst köşeden Ayarlar — > Geçmiş, burada tarama verilerini temizle yazısının üzerine tıklayın. Açılan küçük penceredeki kutucukları işaretleyip Chrome önbelleğini temizleyin.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Bu işlemleri yaparak kaydedilmiş internet gezintileriniz izlerini tamamen temizlemeniz mümkündür.