---> ömrü uzatmanın sırları <---

'Sağlık Rehberi' forumunda küLkedisi tarafından 13 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu 1. UZMANLAR, DAHA UZUN YAŞAMAK IÇIN YAPILMASI GEREKEN 9 ÖNEMLI MADDEYI BÖYLE SIRALADI...

  ---> ÇOK FAZLA UYUMAYIN

  YAPILAN ARAŞTIRMALAR GÜNDE 8 SAATTEN FAZLA UYUYAN INSANLARIN ÖLÜM ORANINI NORMALDEN DAHA FAZLA OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU. AMA BU PARTILERDE SABAHLAYANLAR IÇIN IYI HABER DEĞIL. ÇÜNKÜ 4 SAATTEN DAHA AZ UYUMAK DA YAŞAM SÜRESINI KISALTIYOR.

  ---> İYiMSER OLUN

  İYiMSER INSANLARIN KÖTÜMSERLERE GÖRE KAN BASINÇ DÜZEYLERININ DÜŞÜK OLMASI VE STRESE DAHA AZ YATKIN OLMALARININ KALP KRIZI RISKIN AZALTARAK YAŞAM SÜRELERINI UZATIYOR.

  ---> EVCIL HAYVAN BESLEYIN

  ÖZELLIKLE KÖPEK OLMAK ÜZERE EVINDE EVCIL HAYVAN BESLEYEN KIŞILERDE AZALAN STRES ILE KALP KRIZI RISKI DE DÜŞÜYOR. BUNUN EVINDE HAYvAN BESLEMEYENLERE GÖRE YAŞAM SÜRESINI UZATMADA %12 ETKILI OLDUĞU BELIRTILIYOR.AYRICA YALNIZLIK DUYGUSU VE DEPRESYONUN ÖNÜNE GEÇTIĞI GIBI EGZERSIZ SAĞLIYOR.

  ---> KOLESTROLÜNÜZÜ ÖLÇTÜRÜN

  ARAŞTIRMALAR KOLESTROL SEVIYESI TEHKLIKELI DÜZEYDE OLAN BIRÇOK INSANIN BUNDAN HABERI OLMADIĞINI SÖYLÜYOR. KALP HASTALIKLARINA YOL AÇAN KOLESTROL SEVIYESINIZI ÖĞRENMEK IÇIN TEST YAPTIRMAK BUNA BAĞLI OLUŞAN ÖLÜM RISKINI DE AZALTACAKTIR.

  ---> ZENGIN OLUN

  YAPILAN ISTATISTIKLERE GÖRE GELIR DÜZEYININ YÜKSEK OLDUĞU AILELERDE DÜŞÜK OLANLARA GÖRE KRONIK HASTALIKLARIN GÖRÜLME ORANI ÇOK DAHA DÜŞÜK. BESLENME, YAŞADIĞINIZ EV ORTAMI VE ALDIĞINIZ SAĞLIK HIZMETLERININ STANDARTLARI YÜKSELDIKÇE SIZIN DE YAŞAM SÜRENİZ UZAMAKTA.

  ---> SIGARA IÇMEYIN

  DUYMAYA ALIŞIK OLDUĞUNUZ BU MADDE YAPILAN HER ARAŞTIRMAYLA DOĞRULUĞUNU KANITLIYOR. KANSER KALP KRIZI RISKINI KAT KAT ARTIRAN BU ALIŞKANLIK YAŞAM SÜRENIZI KISALTAN EN BÜYÜK DÜŞMANLARDAN BIRI.

  ---> SAKINLEŞIN

  STRES KAN BASINCINI YÜKSELTEREK SAKIN INSANLARA GÖRE KALP HASTALIKLARINA YAKALANMA ORANINI 3 KAT ARTIRAN BIR FAKTÖR. ORTA YAŞTA ISE BU ORAN 6 KATA ÇIKARAK YAŞAM SÜRESINI KISALTIYOR.

  ---> ANTIOKSIDAN ALIN

  KANSER VE ALZHEIMER HASTALIKLARINA KARŞI IYI BIR SAVAŞÇI OLAN ANTIOKSIDANLARDAN YANA ZENGIN OLAN BESINLERI SOFRANIZDAN EKSIK ETMEMENIZ GEREKIYOR.

  ---> İYI BIR EVLILIK YAPIN

  EVLILIKTEKI STRESIN YAŞAM SÜRENIZI KISALTMA IHTIMALININ YANI SIRA GENETIK AÇIDAN IYI ÖZELLIKLERE SAHIP BIR EŞ SEÇMENIZ ÇOCUĞUNUZUN YAŞAM SÜRESINI UZATABILIYOR


  saqlıklı ve uzun bir ömür sürmeniz dileklerimle..!;)
  ;);)
    2. Cevap: ---> ömrü uzatmanın sırları <---

  ---> İYiMSER OLUN

  İYiMSER INSANLARIN KÖTÜMSERLERE GÖRE KAN BASINÇ DÜZEYLERININ DÜŞÜK OLMASI VE STRESE DAHA AZ YATKIN OLMALARININ KALP KRIZI RISKIN AZALTARAK YAŞAM SÜRELERINI UZATIYOR.

  tam ben...

  teşekkürler...
    3. Cevap: ---> ömrü uzatmanın sırları <---

  Teşekkürler faydalı bilgiler
  dikkate alıp en kısa zamanda zengin olmalıyım:)
    4. Cevap: ---> ömrü uzatmanın sırları <---


  :):):)
    5. Cevap: ---> ömrü uzatmanın sırları <---

  :f30: :f30: :f30:
  --> İYiMSER OLUNİYiMSER INSANLARIN KÖTÜMSERLERE GÖRE KAN BASINÇ DÜZEYLERININ DÜŞÜK OLMASI VE STRESE DAHA AZ YATKIN OLMALARININ KALP KRIZI RISKIN AZALTARAK YAŞAM SÜRELERINI UZATIYOR.
   


Similar Threads: ---> ömrü
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Ömrünü Uzatmak İçin Bunları Yap 22 Aralık 2012
Sağlık Rehberi Sigara İçen Kadınların Ömrü Kısalıyor 28 Ekim 2012
Sağlık Rehberi Erkeğin ömrünü kısaltan şeyler 18 Temmuz 2011
Sağlık Rehberi Kilo verin ömrünüz uzasın 10 Aralık 2010
Sağlık Rehberi Erkek ömrünü kısaltan üç etken 29 Nisan 2010