ölümlerini saklayan 6 insan

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 19 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Bazı insanlar ölümlerini saklayarak birçok meseleden kurtulmanın yollarını arıyor. İşte size çok ilginç hikayeleri ile ölümlerini saklamış 6 insan örneği.
  [​IMG]

  6- Amir Vehabovic gerçek arkadaşlarını bulmak istedi

  45 yaşındaki Bosna Hersekli Amir 2007'de çok ilginç bir olaya yol açtı. Mezarcıdan mezar satın alan Amir bunuda toprağa gömdürdü. Birçok arkadaşına öldüğünü ve gömülü olduğu haberini yollattırdı. Haber yolladığı arkadaşları çok fazla değildi. Ama sadece cenazesine 1 kişi katıldı. O da zaten annesiydi. Gerçekten ağır depresyon sebebi bir olay. Eğer Amir ölümünün planını yapmamış olsa çok popüler bir kişilik olduğunu sanarak hayatının sonuna kadar yaşayacaktı. Aslında cenazesinde kim ağlayacak, gelecek ve başında durcak çoğu insan bunu görmek ister ve merak eder.

  Bu tür bir numarada, iki sonuçta sizin yararınıza olmayacaktır. Çok insan cenazenize gelirse olayın aslını öğrendiklerinde sizden nefret edeceklerdir. Ya da Amir'de olduğu gibi 1 kişi gelirse yine sizden birçok insan nefret ediyor demektir.

  5- Dianna Craven ilişkileri bitirme konusunda başarısız

  5 yıldır sevgili olan Dianne ile Stuart'ın arasına ne yazıkki ölüm girdi. Ama ölmeden önce Dianne Stuart'a onun bebeğini taşıdığını söylemişti. Bir iş gezisi için başka bir şehire giden Dianne'nin peşinden giden Stuart kötü haberler orada kaşılaştı. Dianne'nin ölüm haberini alan Stuart hem çocuğunu hemde annesini kaybetmişti.

  Dianne Stuart'tan intikam almak için hem ölüm haberi hem de çocuğu olacağı haberini uydurmuştu. Ama Dianne sadece bu yalanı 2 yıl saklayabildi. 2 yıl sonra Stuart bir internet sitesinde dolaşırken Dianne'nin profilini ve gayet canlı yeni halini gördü.

  4- Faturalar yüzünden öldü

  Chicago şehrinden bir danışman olan Corey Taylor'da çok farklı bir nedenden dolayı kendi ölümünü planladı. 2007 yılında ölüm haberini faksla birçok şirket ve arkadaşına çekti. Hatta cep telefonuu şirketine bile. Ayda 175$ cep telefonu faturası ödeyen Corey kendi ölüm haberini bu yüzden uydurmuştu. Öldüğünü bildirip fatura derdinden kurtulmayı planlayan danışman bir süreliğine de olsa şirketi aldatabildi. Ama daha sonra capcanlı birşekilde yaşadığı anlaşılan danışmana şirket tarafından büyük bir dava açıldı.
  3- İşten çıkmak için öldü

  1997 yılında başarılı bir avukat olan İskoç Alastair Liddle eve dönerken eşine haber verdi ama o gece evine dönmedi. Ve hiçbir iz bırakmadan kayboldu. Kaybolduktan bir yıl sonra ortaya atılan bir dedikodu gerçekten ilginçti. 43 yaşındaki avukat evine dönerken bölgede birçok bataklığın olduğu bir yerde mafya tarafından öldürülüp cesedi yokedilmişti. Aslında olayın gerçek yüzü şöyleydi: Ortadan kaybolmadan önceki saatlerde karısını aradıktan sonra cep telefonunu bataklığa atıp yanında biraz parayla İngiltere'ye kaçmıştı. İngiltere'nin Cornwall şehrine kaçan avukat artık hayalindeki mesleği yapmak istiyordu. Bu yüzdende İngiltere'nin en güzel çiçeklerinin yetiştiği şehri Cornwall'ı seçmişti. Orta halli bir çiçekçi olabilmek için.

  Avukatın kimliğini gizleme hayali bir sonraki sene suya düştü. Bir trafik cezası yüzünden gerçek kimliği ortaya çıkınca İskoçya Hükümetine haber verildi. 2 ay hapis yatan Alastair'in neden işini değiştirmek için bu kadar riske girdiği halen bilinmiyor.

  2- Eşşek şakası

  1980 yılında 50 yaşındaki film yapımcısı Alan Abel ani bir kalp krizinden öldü. Ölüm onu yeni filmi için mekan ararken Utah Abd Sundance'de bulmuştu. Ölüm raporuna göre dağlarda kayak yaparken kalp krizi geçirmiş ve ölmüştü. Öldüğünde cesedi yanında kayak takımları haç şeklinde karda duruyordu. Alan Abel ölüm haberinin The New York Times Gazetesi'nde böyle yayınlanmasını istedi. Ünlü film yapımcısı yalan ölüm haberi ve olayı için birçok arkadaşı ve etraftan tanıklarla anlaşmıştı.

  Şakası için 6 ay plan yapmıştı ve sonunda dünyanın en büyük gazetelerinden birini kandırmayı başarabildi. Ölüm haberini The New York Times'a bastırttığı gün başarıya ulaştı.

  1- Bennie Wint

  29 yaşındaki Bennie Wint ve nişanlısı 1989 yılının Kasım ayında Daytona Beach'te evlenmek üzere yola çıkmışlardı. Daytona'da tatil yapan çift denize girmek için sahile gitti. Bennie suya girdi ve ortadan kayboldu. Bennie için çıkan söylentiler arasında boğulduğu yada köpekbalıkları tarafından parçalandığı vardı.

  20 yıl boyunca saklanan Bennie'nin asıl nedeni uyuşturucu kullandığı için polisin sürekli onu aradığını zannetmiş olmasıydı. Nişanlısı ve kızını 20 yıl boyunca boşuna yalnız bırakmıştı. Polis halbuki onu hiçbir suçtan dolayı aramıyordu.

  Büdütör

  Alp Türkalp
   


  passer bunu beğendi.

 2. Cevap: ölümlerini saklayan 6 insan

  Teşekkürler... hepsi de insanları kandırmak için yalana başvurmuşlar ...Oysa ölüm gerçektir.Sadece kendilerini aldatmış olurlar..
   


  alemşah bunu beğendi.