Ölmek için 160 dolar ödüyorlar

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 6 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Rus doktor Konstantin Muhin, dünyanın en büyük sorunlarından biri olarak gösterilen strese, ilginç bir yöntemle çare buldu... Yaklaşık 10 yıldır uygulanan terapiye göre, büyük stres yaşayan kişi 30 dakika mezara konuluyor. Mezara gömülmenin psikolojik problemler ile en etkili mücadele yolunun olduğunu belirten Konstantin Muhin, "Mezarda insan hiç bir şey duymuyor ve görmüyor.
  [​IMG]
  Bunun yanında hareket etmeşansı da hiç yok. İnsanın fikrin diplerine kadar dalarak tefekkür etmenin dışında bir çaresi yok. 30 dakika süren bu terapiden sonra tekrar eskihayatına dönen kişinin strese karşı çok daha dirençli oluyor. Öyle ki, bugüne kadar binlerce kişinin hepsinde yüzde 100 başarı sağlandı. Sürekli teşekkür alıyoruz" dedi.

  'GÜNEŞİ GÖRÜYORUM'

  Stresle mücadele yöntemini kendi üzerinde deneyen Pavel Gordeyev, toprağın altında ancak 20 dakika dayanabildi. Çıkar çıkmaz "Harika! Artık güneşi görüyorum. Dünyadaki her şey yeraltında bulunmaktan daha güzel. Boş olaylar nedeniyle stres yaşıyoruz" ifadelerinikullanan Gordeyev, stresle yaşayanlara bu biraz çılgın yöntemi önerdi.

  Üniversiteöğrencilerinden iş dünyasına kadar birçok insana çekici gelen gömülme terapisinin maliyeti sadece 160 dolar. Terapiyekatılanların bir çoğunun amacı korkularıyla yüzleşmek. Bir günlük psikolojik eğitimekatılan vatandaşlarhayatları boyunca yüzleşebilecekleri korkularahazır hale geliyor.

  10 YILDIR UYGULANIYOR

  Yeraltında bulunmanın maksimum süresi 40 dakika. Daha fazlası fiziksel fonksiyon eksikliği yüzünden zihinde sorunlara yol açabilir. Derinlik ise 30 santimetre olarak belirlenmiş. Bu boyut basıncın en uygun verahatsızlık vermediği derinliktir. Nefes ise boru yardımıyla alınıyor. 10 yıldır başarıyla uygulanan bu yöntem için 20'ye yakın ülkeden turlar düzenleniyor. Bu yöntem 12 yıllık bir çalışmanın ürünü olarakhayata geçirildi.
   
 2. Cevap: Ölmek için 160 dolar ödüyorlar

  Tövbe tövbe ya, bir de 160 dolar he mi? :f20:

  Merak ettim bu Dr gercekten tıp falan okumus mu?

  En korktugum seydir ya diri diri gömülmek. :(

  Strese girdim ben su an bak. :f30:
   
 3. Cevap: Ölmek için 160 dolar ödüyorlar

  Ben öldükten sonra gömülmekten bile korkuyorum börtü böceğe yem olacağım diye bunlar diri diri gömülmekten bahsediyor hemde yarım saat.
  Bencede strese kesin tedavi çünkü mezarda yarım saat kalan kişi akıl sağlığını kaybedip tüm stresten kurtulur :f30: