Okullarda dağıtılan süt zehirledi

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 2 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Okul Sütü Programı kapsamında, ihaleyi kazanan firmalarca, Türkiye genelinde okullara ilk parti süt dağıtımı yapıldı. Ancak çeşitli illerde dağıtılan sütlerden içen bazı öğrenciler rahatsızlanarak hastanelere kaldırıldı.

  SAMSUN

  Vezirköprü İlçesinde, proje kapsamında dağıtılan sütten içen 8 ilköğretim okulu öğrencisi, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

  Karkucak İlköğretim Okulu öğrencilerinden Emirhan Şahin, Kübra Demir, Muzaffer Aktaş, Emircan Yirik, Harun Akca, Merve Akca, Sefa Akca ve Rıza Gülep, Vezirköprü Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Sefa Akcanın durumunun ağır olduğu belirtildi.

  KONYA

  Konyada TOKİ Mustafa Çetin İlköğretim Okulunda Okul Sütü Programı kapsamında ilk belirlemelere göre 25 öğrenci, dağıtılan sütlerden zehirlendiği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  Merkez Karatay İlçesindeki TOKİ Mustafa Çetin İlköğretim Okulunda da süt dağıtımının ardından bugün öğle saatlerinde bazı öğrencilerde karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri baş gösterdi. Bunun üzerine okul yetkilileri, 112 Acil Servise haber verdi. Okula çok sayıda ambulans gönderilirken, ilk belirlemelere göre 25 öğrenci sütten zehirlendiği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

  ADANA

  24 Kasım İlköğretim Okulunda ücretsiz dağıtılan sütten içen yaklaşık 200 öğrencide karın ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi görüldü.

  İlk müdahaleleri 3 ambulansla gelen sağlık ekipleri tarafından okul bahçesinde yapılan öğrenciler, çeşitli hastanelere kaldırılıp, tedavi altına alındı.

  KIRIKKALE

  Kent merkezindeki Dede Korkut İlköğretim Okulunda ücretsiz dağıtılan sütlerden içtikten sonra rahatsızlanan 9 öğrenci ile Keskin İlçesinde okullarda dağıtılan sütten zehirlendikleri öne sürülen 9 öğrenci kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

  EDİRNE

  Edirnede bugün öğrencilere süt dağıtımı yapıldı. Ancak kent merkezindeki Yusuf Hoca İlköğretim Okulunda, dağıtılan sütlerden içen 30 öğrenci karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

  Kutu içerisindeki 200 mililitrelik sütleri içen Yusuf Hoca İlköğretim Okulu öğrencilerinden bazılarında, kısa bir süre sonra karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetleri görülmeye başlandı. Okul yönetimi 30 öğrencinin rahatsızlanması üzerine 112 Acil Sağlıka haber verdi. Gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan ilköğretim öğrencileri ambulansla Edirne Selimiye Devlet Hastanesi ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

  ANTALYA

  Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulundaki 50 öğrenci, bu sabah okulda dağıtılan sütten zehirlendi.

  Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının işbirliği ile ülke genelinde olduğu gibi Antalyada da süt dağıtımına bu sabah başlandı. Dağıtımdan kısa süre sonra kent merkezindeki Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulundaki 50 öğrencide bulantı, halsizlik ve kusma görüldü.

  SİVAS

  İl merkezi ve ilçelerde 15 okulda görülen zehirlenme vakaları nedeni ile yaklaşık 600 civarında öğrenci hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Süt dağıtımı sonrası ilk zehirlenme belirtileri, Doğukent Mahallesinde bulunan 75inci Yıl İlköğretim Okulunda yaşandı. Sabah dağıtılan sütlerden içen ana sınıfı ile 5inci sınıf arasındaki öğrencilerden bazıları mide bulantısı, karın ağrısı, baş dönmesi gibi şikayetlerde bulununca sağlık ekiplerine haber verildi. Sağlık ekipleri okula gönderilen ambulanslar ile çocukları kent merkezinde bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Numune Hastanesi, Devlet Hastanesi ve özel bir hastaneye kaldırarak tedaviye alındı.

  Hürriyet​
    2. Cevap: Okullarda dağıtılan süt zehirledi

  İlginç bir haber çünkü süt dağıtımını tek firma yapmıyor her bölge için farklı süt firmalarıyla anlaşıldı..Akdenize A firması verirken Marmaraya B firması veriyor..nasıl becermişler o işi .:))

  Ya tüm süt firmaları sorunlu yada bu işin içinde başka bir iş var :)