Okullar Pazartesi Günü Açılıyor

'Etüt Merkezi' forumunda eftelya tarafından 4 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]    Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki 17 milyon öğrenci eğitim öğretim yılının ikinci yarısına 6 Şubatta başlayacak.Öğrenci ve öğretmenler 17 günlük tatilin ardından 6 Şubat pazartesi okullarına dönecek. 2011-2012 Eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü tamamlanacak.Bu arada Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesi de ikinci dönemden itibaren hayata geçirilecek. Projenin, belirlenen 17 ildeki 52 okulda ilk uygulaması yapılacak ve okullar akıllı tahtalarla donatılacak. Öğrencilere ve öğretmenlere yaklaşık 12 bin tablet bilgisayar dağıtılacak.

    İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS ile Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için 9 Haziran'da yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıfların gireceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 10 Haziran tarihinde düzenlenecek.Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar günü yapılacak. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuruları, 24-30 Nisan tarihleri arasında alınacak. LYS, 16-17 Haziran ve 22-24 Haziran tarihlerinde beş oturumda gerçekleştirilecek.

    Yeni eğitim döneminde ataması 3 Şubat Cuma günü yapılan 15 bin 934 kadrolu öğretmen de 6 Şubat Pazartesi günü görevbaşı yapacak.