Okul ve sınıf eşyalarını neden düzenli kullanmalıyız

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 26 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. okul ve sınıf eşyalarını neden özenli kullanmalıyız

  Okullar, sadece bizlere değil sayısız yeni nesillere hizmet etmektedir. Okulumuzu bitirdiğimizde yeni arkadaşlar bizden sonra gelecek ve onlar da bizim kullandığımız eşyaları kullanacaktır. Bu nedenle okul eşyalarını, sınıfımızdaki araç ve gereçleri dikkatli kullanmalıyız. Bizden sonra okuyacaklar için önemli bir sorumluluğumuzdur.
  Okuldaki eşyaların, özellikle teknolojik ürünlerin dikkatli kullanılması gereklidir. Eşyaları kullanırken yıpratmamaya özen göstermeliyiz. Örneğin, kullandığımız bilgisayarları düzgün kapamalıyız. Sınıftaki sıraların çizilmemesi için özenli olmalıyız. Yine deney araçlarını kullanırken kırılmaması için dikkatli tutmalı ve dikkatli taşımalıyız. Tozlanmış olanları dikkatlice silmeliyiz.

  Okul ve sınıf eşyalarını kullanırken göstereceğimiz özen, gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzdur. Eşyaları titiz kullanarak, okulumuzun ve sınıfımızın bütçesine yük olmamış oluruz.
   
 2. Okul eşyaları kişinin şahsına ait değildir.Onları özensiz kullanmak yırtmak ,kırmak diğer kişilerin,yahut sizden sonra gelecek öğrencilerin öğrenme hakkına saygısızlıktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağu 2014
 3. çünkü onu bizden sonra kullanacak kişilere çok büyük bir saygısızlık etmiş oluruz.Bu bizim kardeşimiz olabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağu 2014
 4. çünkü onu bizden sonra kullanacak kişilere çok büyük bir saygısızlık etmiş oluruz.Bu bizim kardeşimiz olabilir.bunun için okul ve sınıf eşyalarımızı temiz tutmalıyız...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağu 2014
 5. çünkü bizden sonra gelecek arkadşlarımıza birşey kalmaz
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağu 2014
 6. Cevap: Okul ve sınıf eşyalarını neden düzenli kullanmalıyız

  çünkü biz başkalarına saygısızlık etmiş oluruz hem bizim malımız değil okul ve sınıf malı yani devletin malı