Okul Çocuklarının Beslenmesi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 20 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Okul Çocuklarının Beslenmesine Dikkat  Okul Çocuklarının Beslenmesine Dikkat Edin

  Anne ve Babalar okul döneminde değilken çocuklarının yeme içme programını yakından takip edebilirken aynı özeni okul döneminde de göstermelidir.

  Çocukların kahvaltısında olmazsa olmazlardan Süt, peynir, yumurta çocukların büyüme ve gelişmesinde en iyi kalite proteinleri içeren besinlerdir. Yağlı tohumlardan ceviz kahvaltılarda olması gereken, içeriğindeki yağ asitleri ile beyin gelişimine yardımcı bir besindir. Pekmez, bal, fındık ezmesi veya reçel de çocukların günlük enerjilerine katkıda bulunabilecek karbonhidratlı besinlerdir.

  Çocuğunuzun Okulda neler yediğini mutlaka öğrenin

  Çoğu okulun aylık menüsü önceden planlanır. Aileler bu menülerde bulunan yemekleri ve içeriklerini çocuklarına anlatarak daha doğru tercihler yapmalarına yardımcı olmalıdırlar.

  Çocuğun beslenme çantasına okulda verilmiyorsa kahvaltıdan öğle yemeğine kadar ve öğleden akşam yemeğine kadar ara öğün koyma alışkanlığını edinmeniz gerekir. Çocuklar çikolata, tatlı ve fast food tüketebilirler fakat önemli olan bunları ara sıra, alışkanlık haline dönüştürmeden vermektir.