öksürük doğal tedavi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda ZeuS tarafından 23 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. öksürük doğal tedavisi,
  öksürüğe iyi gelen,
  öksürüğe doğal çözüm

  Öksürük göğüs, boğaz ya da karın boşluğunda meydana gelen bir rahatsızlığın belirtisi olarak ortaya çıkar.

  Öksürüğün Bitkisel Tadevasi ile ilgili bilgiler;

  Öksürük doğal tedavi için Süzme bal,hastalık geçinceye dek hergün bal yenilir.

  Aynı amaçla taze petekli bal veya içine çiçek tozu depolanmış taze petek 10-15 dakika çiğnenmeli ve tükürülmelidir. Balmumu yutulmamalıdır.


  Bal ile karıştırılmış sıcak süt ya da meyve çayları öksürüğe iyi gelir.

  Bal; Kusma, Öksürük, Bronşit gibi hastalıklarda kaynatılmış arpa suyu ile içirilirse hastalık tedavi edilir.
  Birer çay kaşığı Anason, Ada çayı, Arpa, Bakla, Biberiye, Çörekotu, Dut kurusu, Hatmi, Ihlamur, Karabaş otu, Kantaron, Kekik, Hünnap, Kuşburnu, Meyan kökü, Nane, Nişasta, Nohut, Papatya, Rezene, Salep, Tarçın, Üvez bir litre suda kaynatılır. Bal ile tatlandırılır ve içilir veya arpa çayı içilir.havuç ya da turp suyu ile karıştırılması halinde de, balın aynı tedavi edici etkisini görebilirsiniz.

  Mersin (yaprağı) 75 gram yaprak 1 litre kaynamış suda 6 saat süresince demlenir, süzülür. İçine. 750 kg toz şeker konup, eritilir ve şurup kıvamına gelinceye kadar kaynatılır, soğumaya bırakılır. Ağzı sıkıca kapanan bir kapta saklanır. günde 2-4 yemek kaşığı alınır.

  Yumurta sarısı (1 adet), Zeytinyağı (1 kahve fincanı), Toz şeker (1 yemek kaşığı), karışım şeker eriyinceye dek çırpılır. Günde istenildiği kadar 1 kahve kaşığı alınır.

  Anason meyvesi, Badem yaprağı, Ebegümeci çiçeği, Fesleğen, Gelincik çiçeği, Hatmi çiçeği, Hünnap meyvesi, İncir (kuru), Kekik, Kestane yaprağı, Marul yaprağı, Mercanköşk, Meyan balı, Meyan kökü, Nilüfer çiçeği, Öksürükotu yaprağı, Sütotu kökü, Taflan yaprağı bütün göğüs yumuşatıcılarıdır..


  Kaynak: dogaltedavi
   
Yükleniyor...