Öğretmenler Günü Sözleri Kısa

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Yasemin tarafından 24 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sevgili Öğretmenlerimize özel hazırladığımız sayfamızda birbirinden güzel Öğretmenler günü sözleri bulabilirsiniz.En Değerli varlıklarımız olan çocuklarımız ilk emanet ettiğimiz kişilerdir Öğretmenlerimiz değerli Öğretmenlerimize özel söylenmiş kısa sözler sizlerle.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/ogretmenler-gununuz-kutlu-olsun-92183.jpg]ogretmenler-gununuz-kutlu-olsun-92183[/IMGALT]

  Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

  Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiceklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiceklerine toz kondurmamaya çalışırlar.

  Ögretmen, bir bahcıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar.

  Öğretmenlere o kadar şey borçluyuz ki bunu asla ve asla kimse ödeyememez.Çünkü onlar bizi bu yaşa kadar getirdiler. Bütün öğretmenler öğretmenler gününüz kutlu olsun.

  Canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun seni çok seviyorum.

  Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz.

  Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

  Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi acılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir.

  Öğretmenler bir milleti kurtaran en büyük unsurlardır.Mustafa Kemal Atatürk

  Yeni nesil en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.Atatürk

  Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

  Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

  Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

  Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

  Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

  Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

  Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

  Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir.