Öğretmen Tayinleri Ne Zaman Kaldırılıyor?

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 18 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Yeni sisteme göre, öğretmenler belirli dönemlerde sınava tabi tutulacak, aldıkları puanlar performansları ile birleştirilip bir üst seviyeye yükseltilecek. Başöğretmenliğe kadar çıkabilecek eğitimciler istediği şehirde, istediği okulu tercih edebilecek.

  MEB'in uzun süredir üzerinde çalıştığı "Ulusal Öğretmen Stratejisi" sistemine göre, öğretmenler kariyer basamaklarında ilerledikçe kendilerine öncelik hakkı doğacak. Kariyerlerinde ilerleyen başarılı öğretmenler ödüllendirilmiş olacak. Kariyerde en üst seviyelere gelen öğretmenler ise istediği şehirde, istediği okulu tercih edebilecek. Bakanlık bu sistemle birlikte hem öğretmeni geliştirmeyi hem de eğitimdeki kaliteyi artırmayı hedefliyor.

  Öğretmenler kariyerinde ilerledikçe eğitimin merkezinde de yer alacak. Sisteme göre öğretmen başöğretmen olduğu takdirde maaşı artacak, haftalık çalışma süresinin yarısında öğrencilere eğitim verirken diğer yarısında yeni öğretmen olanlara hizmet içi eğitimle tecrübelerini aktaracak. Böylece bakanlık başöğretmeni eğitimde söz sahibi yapmayı planlanıyor.

  Milliyet​
   


Similar Threads: Öğretmen Tayinleri
Forum Başlık Tarih
Haberler Başbakan Erdoğan öğretmen atamalarına açıklık getirdi 10 Şubat 2013
Haberler Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun 24 Kasım 2012
Haberler 10 Eylül 2012 Öğretmen Atamaları 9 Eylül 2012
Haberler Öğretmen Atama ve Yer Değişikliği Yönetmeliğindeki Yenilikler 31 Ağustos 2012
Haberler Yeni Öğretmen Stratejisi Tamamlandı 29 Ağustos 2012