Oğlak Burcu Genel Tüm Özellikleri

'Kadınların Dünyası' forumunda HazaN tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Oğlak Burcu özellikleri
  Oğlak Burcunun tüm özellikleri

  Gurubunuz : Toprak
  Uğurlu gününüz : Cumartesi
  Uğurlu sayınız : 8
  Uğurlu taşınız : Lal
  Uğurlu renkleriniz : Kurşuni, koyu kahverengi
  Uğurlu çiçekleriniz : Kara gül, kadife çiçeği, kamelya
  Uğurlu kokunlarınız : Kamelya, çam
  Uğurlu müzik : Folk müziği
  En bilirgin özelliğiniz : İnat
  En büyük emeliniz : Yükselmek
  En büyük hatanız : Merak
  En büyük arzunuz : Başa geçmek

  Oğlak’lar ciddilik, tutuculuk ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Burçlar kuşağının en çok çalışan tiplerinden biri olup, başkalarının saygısını kolayca kazanırlar. Gerçek bir Oğlağ’ın iki temel özelliği, güvenilirliği ve dürüstlüğüdür. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Birine borçlu kalmaktan hoşlanmazlar. İki tip oğlak vardır. Biri yabani dağ keçisi olup taştan taşa zıplayarak dağın tepelerindeki daha yeşil otlara tırmanır; diğeri ise evcil keçi olup bir çevre içinde kendisine ayrılmış yeşilliklerle yetinir. Genellikle tutkulu insanlar oldukların kimseden geri kalmak istemez, ya başa baş lider ya öne geçerler. Çok iyi bir iş adamı olurlar. Oğlak kadınları eşlerinin (ve doğal olarak kendilerinin) yükselmeleri için ellerinden geleni yaparlar.
  Evcil oğlaklar vadilerine bağlı kalır ve üzücüdür ki ve tüm tutkularına çalışmalarına arşın yarışmada çok ileri gidemezler. Akıllı iseler kendilerine güvenli ve dingin bir iş bularak yollarına giderler. Oğlaklar çok disiplinlidirler. Amaçlarına ulaşmak için dayanıklı bir biçimde çalışırlar. Güvenilir insanlardır. Onlara genellik paranızı ya da sırlarını verebilirsiniz. Hemen konuya girdiklerinde iyi konuşmacı olurlar.
  Kendilerine karşı olan kişilerle alay ederler. Duygusuz olduklarından fazla maddeci görünebilirler. Eleştirici yönleri başkalarının başarısızlıklarını abartmalarına neden olur. Sosyal ya da ahlak düzeyini kendilerine eşit görmedikleri kişiler acırlar. Kendinden aşağı gördüğü kişilerle bir arada bulunmak zorunda kalırlarsa bu kez de kendilerine acımaya başlarlar. Kesinlikle gevşeyemezler, yakınlarına ve eşlerine karşıda diktatörce davranırlar. Uzun süreli arkadaşlıklar kurmazlar. Somurtkan, kolayca altüst olan kişilerdir.
  Oğlaklar paraları konusunda çok dikkatli ama genellikle eli açık insanlardır. Gereksinimi olan kişiyi geri çevirmez, sıkıntıda olan birine yardım için kendi hedeflerinden bile vazgeçerler. Buna karşı bir teşekkür onlar için yeterlidir. Zor zamanlarında yardım elini uzatırsanız iyiliğinizi hiçbir zaman unutmazlar. Teşekkür etmek onara zor gelmesine karşılık yardımınız karşılığında bunu kesinlikle yaparlar. Oğlaklar çok bağlı kişilerdir. Bir kişiye inanır ve güvenirlerse ömür boyunca ona bağlı kalırlar.
  Güçlü bir mizah yönleri vardır. Konuşmaları birkaç cümleyi geçmez ama kuru ve kısa cümleleri çok eğlenceli olabilir.
  Geleneklerine çok bağlı kişiler olduklarından duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çeker, genç kuşaklarla pek geçinemezler. Genellikle yalnız insanlardır. Enerjilerinin büyük bölümünü mesleklerine yönelttiklerinden yaşamın birçok insancıl elemanından yoksun kalırlar.
   


Similar Threads: Oğlak Burcu
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Oğlak burcu 2015 Mayıs aşk hayatı 5 Mayıs 2015
Kadınların Dünyası Oğlak burcu erkeği kıskanç mıdır? 2 Mart 2014
Kadınların Dünyası Oğlak burcu erkeği nasıl bir aşıktır? 2 Mart 2014
Kadınların Dünyası 2013 Oğlak Burcu Yorumları 29 Kasım 2012
Kadınların Dünyası Oğlak Burcu Kasım Ayı Yorumları 27 Ekim 2012