Ödem söktürücü besinler nelerdir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Ödem söktürücü besinler nelerdir?

  [​IMG]
  Ödem söktürücü besinler hakkında öğrenmek istediklerinizi sizlerle paylaşacağımız kısa yazımzıda bulabilirsiniz.Ödem söktürmeye yarayan besinler nelerdir hangi besinler ödem söktürür hep birlikte öğreniyoruz.

  Vücudunuzdan ödemi atmak için bitki çaylarının desteğini alabilirsiniz.Ayrıca ödem söktürmek için bol su içilmeis tavsiye ediliyor.Bitki çayları sayaesinde biraz daha fazla su içmiş olacaksınız.Vücudunuzdan sıvıyla birlikte bazı önemli iyonları ve materyalleri de kaybedebilirsiniz. Ödem sökme programının çok dikkatli yapılması gerektiğini unutmamalısınız.

  Özellikle Lifli gıdalar, özellikle karın çevresinde şişkinlik olan hastaların, ödem gibi algıladıkları şikayeti geriletir. Yani lifli gıdalar, bağırsak hareketlerini artırır ve vücuttaki şişkinliğin atılmasını sağlar. Vücudunuzdaki Ödemi atmak için rafine olmayan, yani işlenmemiş gıdaları belli bir ritimde vücuda almanız gerekmektedir.

  Yeşili fazla olan gıdalar, taze meyveler, meyve suları vücudunuzdan ödemi atmak için kullanacağınız ilk gıdalar olduğunu unutmamalısınız.