Ocak 2011 Başak Burcu Yorumları

'Kadınca' forumunda Wish tarafından 27 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Başak Burcu Ocak 2011 Burç Yorumları
  2011 Ocak Ayı Başak Burcu Yorumları
  Ocak 2011 de Başak Burcunu Neler Bekliyor


  2011 Ocak Ayı Başak Burcu

  Hayattan zevk alacak yeteneğe sahip olacak ve başka insanlara da zevk vermeye çalışacaksınız. Sanatkarlık ve yaratıcılık tabiki sizin gayretlerinizle mümkün olacaktır. Gereksiz riskler almaktan veya despotça davranmaktan sakınmalısınız.

  Bu dönemde çocuklarınıza karşı yaklaşımınız babacan, cömert, disiplini önemseyen, eleştireler de getiren fakat cömert tarzda olacaktır. Benliğinizin gelişmesi için yapacaklarınızı ortaya koymaktan hoşlanırsınız. Bu dönemde bazı başak kadınlarında doğurganlık içgüdüsü oluşabilir.

  21 Ocak tarihinden sonra, iş ve sağlık yaşam alanınızı aydınlatacak güneş enerjisi, başka insanlara hizmet etmek veya onlar için görev yapmak ihtiyacınızın artmasını sağlayacaktır. Bu dönemde size de hizmet edilmesinden hoşlanırsınız. Sağlığınıza özel bir önem verdiğiniz için doğal olarak hastalık hastalığı gibi bir durum da sizde oluşabilir.  17 Ocak tarihine kadarki dönemde aktivite gezegeni Mars, özgürlüğünüze sahip çıkacağınızı ve güvenliğiniz için yuvanızda yaşamayı yada bir yuva sahibi olmayı arzulamanızı sağlayacaktır. Aile çevrenizde bir gerilim yada anlaşmazlık görülebilir. Size yakın olan insanlar üzerinde yönetme yada hakim olma güdünüz çoğalabilir. İçinizde gizli olan kin ve sorun çıkartma meylinizi güçlenebilir. Dikkatli olunuz. Güçlü duygularınızı kontrol etmeli ve dengesini bozmamaya çalışmalısınız. Aşırı enerjinizi ev işleriyle yada bahçe işleriyle harcamanız daha iyi olacaktır. Bu dönemde yuvanızda birtakım çalkantılı durumlar görülebilir. Abartılı bir enerjiyle hoş olmayan durumlara sebep olmamaya çalışınız. Yine bu süreçte babanızın hakimiyeti yada siz baba iseniz sizin evinizdeki babalık hakimiyetiniz güçlenir, egemen ve saldırgan sinirli tavırlar içine girebilirsiniz.

  Evinizi, ailenizi veya ebeveynlerinizi koruma içgüdünüz son derece yükselecektir. Ayrıca özgürlüğünüze düşkünlüğünüzün artışı aile bireyleri ile aranızda sorunlara neden olabilir, tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yüzeye çıkartamadığınız bastırılmış saldırganlık, abartılı tepkiler, herşeyde haklı olduğunuzu iddaa etmeniz, öfke duygunuz ciddi gerilimlere neden olabilir. Genelde yuvada gerilimler söz konusu olabilir. Bu enerjilerin farkında olarak dikkat etmenizi öneriyorum.