O.Ö.E.Ögretmenliği Uygulama Raporu Örnekleri

'Etüt Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 11 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. TOPLUMA HİZMET UYGULAMALARI DERSİ
  ARAŞTIRMA RAPORU


  Adı Soyadı :
  Rehber Öğretmen :
  Etkinlik Adı :Geri dönüşüm bilincinin geliştirilmesi
  Etkinlik Tarihi :.... -.........
  Etkinlik Türü : Grup Etkinliği

  GERÇEKLEŞTİRİLECEK ETKİNLİĞİN TOPLUMSAL YARARI


  Grup etkinliği araştırma inceleme haftası olduğu için grup arkadaşlarımızla ne yapılacağına karar verdik. Öncelikle velilerden bilgilendirme yazısı ile evde kullanılmış ve bitmiş atık pilleri okula göndermeleri istenecek.
  (Sayın Veli: Topluma hizmet dersimiz için önümüzdeki bir iki hafta içerisinde atık pil toplama etkinliği yapılacaktır. Toplanan atık piller pil geri dönüşüm kutusunda toplanıp geri dönüşüm merkezlerine gönderilecektir.Bu etkinliğin çocuklarımızda çevreye karşı duyarlılık ve geri dönüşüm bilincinin geliştilmesi duygularını pekiştireceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle kullanılmayan pillerin okulumuza gönderilmesini rica ediyoruz. Gösterdiğiniz duyarlılıktan ötürü teşekkür ederiz.)
  ve uygulama haftasında çocuklarda geri dönüşüm bilincinin uyandırılması ve geliştirilmesi için deney slayt gösterisi afiş ve pil geri dönüşüm kutusu yapılmasına karar verildi.
  Bunlar için gerekli malzemeler stajyer arkadaşlar ve okuldan temin edildi.
  Bu etkinliğin çocuklar açısından yararı onlarda doğaya karşı duyarlılık ve geri dönüşüm bilinci oluşturacaktır.  2. örnek;

  TOPLUMSAL HİZMET UYGULAMALARI DERSİ
  ARAŞTIRMA RAPORU


  Adı Soyadı :
  Rehber Öğretmen :
  Etkinlik Adı :Kıyafet Toplama
  Etkinlik Tarihi :
  Etkinlik Türü : ( ) Bireysel Etkinlik
  ( * ) Grup Etkinliği
  GERÇEKLEŞTİRİLECEK ETKİNLİĞİN TOPLUMSAL YARARI


  Grup etkinliği araştırma inceleme haftası olduğu için grup arkadaşlarımızla ne yapılacağına karar verdik. Öncelikle velilerden bilgilendirme yazısı ile kullanmadıkları kıyafetleri istenecek
  (Sayın Veli: Topluma hizmet dersimiz için önümüzdeki iki üç hafta içerisinde kıyafet toplama etkinliği yapılacaktır. Toplanan kıyafetler ……….. …. Mobil okullarda eğitim alan öğrencilere dağıtılacaktır.Bu etkinliğin çocuklarımızda paylaşma, yardımlaşma duygularını pekiştireceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle çocuğunuzun giymediği kıyafetleri en az üç adet kıyafeti (5-8 yaş arası pantolon gömlek kazak mont ve ayakkabı ) ütülü temiz , giyilebilir kullanılabilir düzeyde hazırlayıp paketleyerek okulumuza gönderilmesini rica ediyoruz. Gösterdiğiniz duyarlılıktan ötürü teşekkür ederiz.)
  ve uygulama haftasında çocuklarda yardım bilincinin uyandırılması ve geliştirilmesi için kıyafet gönderilecek yerdeki çocuklar için üç boyutlu oyuncak yapımı kararı alındı ve bu oyuncaklar da kıyafet gönderilecek çocuklara hediye olarak gönderilecektir.
  Çocuklara gönderilecek kıyafetlerle birlikte üç boyutlu oyuncakların neler olarak yapılacağı belirlendi. Bunlar …(oyuncak )………………. olarak kararlaştırıldı. Bunlar için gerekli malzemeler stajyer arkadaşlar ve okuldan temin edildi.
  Bu etkinliğin çocuklar açısından yararı onlarda yardımlaşma ve paylaşma bilincinin geliştirilmesine ve onların diğer arkadaşları için yaptıkları onlarla yaptıkları ürünlerin paylaşma heyecanı yaşayacaklar.
  sinemefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır