Nuhun Gemisi Fotoğrafları,Nuhun Gemisi resmi

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 3 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Nuhun Gemisi resimleri,
  Nuhun Gemisi Fotoğrafları,
  Nuhun Gemisi ile ilgili bazı haber ve Bilgiler


  Nuhun gemisi bulundu, Ağrıda Nuhun gemisi bulundu
  Ağrıda, Doğubayazıt İlçesine 25 kilometre uzaklıktaki Üzengili ve Telçeker köyleri arasındaki bölgede yer alan gemi biçimindeki yapının, Nuh Tufanı sonucu karaya oturan gemi olduğu daha önce de iddia edilmişti.

  ÇİNLİ ve Türk bir grup araştırmacı, Nuhun Gemisini Ağrı Dağında bulduklarını iddia etti. Hong Kongda belgesel film yapımcılığı yapan ve Uluslararası Nuhun Gemisi Araştırmaları (Noahs Ark Ministries International) grubunun üyelerinden Yang Ving Çing, “Ağrı Dağının yaklaşık 4 bin metre yüksekliğinde 4 bin 800 yıl öncesine ait geminin ahşap parçalarının bulunduğunu öne sürdü.

  “Parçaların Nuhun Gemisine yüzde 99.9 ait olduğunu iddia eden Yang, geminin iskeletinin birçok bölüm barındırdığını ve bulunan kalıntıların geminin içinde hayvanların konulabileceği birçok bölme olduğuna işaret ettiğini söyledi
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Parçanın bulunduğu yer
  Ağrı Dağının 3900 m yükseklikteki kuzeybatı bölgesindedir. Alimlerin sandığı gibi
  şimdiye kadar zelzelelerle parçalanıp yok olmamıştır. Birkaç yıl evvel Türk
  Hava Kuvvetleri Ağrı Dağı yakınlarında gemiye benzer bir nesnenin resmini
  çekmiştir. Bu açıkça Nuhun gemisini andırmaktadır.

  [​IMG]  Hz.Nuh (A.S) la ilgili daha teferuatlı bilgiler;

  Hz. Nuh, İdris aleyhisselamın göğe çıkarıldıktan sonra azan insanlara peygamber olarak gönderildi. İnsanlar putlara tapmaya başladı. Cenab-ı Hak bunun için Nuh aleyhisselamı peygamber olarak gönderdi. O zaman 50 yaşında idi. Yıllarca insanları dine davet etti, putlara tapınmaktan sakındırdı ve Allahü Tealaya ibadet etmelerini söyledi. Ama Nuh aleyhisselama kendi oğlu Yam yani Ken'an bile iman etmedi, hatta alaya alıp işkence ettiler: « Andolsun ki Nuh'u elçi olarak kavmine gönderdik. Dedi ki: Ey kavmim ! Allah'a kulluk edin, sizin ondan baska tanrınız yoktur. Dogrusu ben, üstünüze gelecek büyük bir günün azabından korkuyorum » (A'raf, 59) . Nuh aleyhisselam insanların davetine icabet etmedikleri için onlara beddua etti:« (Rabbim!) Sen de bu zalimlerin ancak şaşkınlıklarını artır » (Nuh, 24) .
  Allahü Teala da bundan sonra Nuh aleyhisselam'a gemi yapmasını emretti: « Gözlerimizin önünde ve vahyimiz (emrimiz) uyarınca gemiyi yap ve zulmedenler hakkında bana (bir şey) söyleme ! Onlar mutlaka boğulacaklardır ! » (Hud, 37) . Gemi bitince tufan oldu (denizler taşti ve her taraf su oldu). Nuh aleyhisselam sayısı 80 kisi kadar olan mü'minler ile 3 katlı olan gemiye bindi. Nuh aleyhisselam gemiye her hayvandan birer çift aldı. Oğlu Ken'an'i da gemiye almak istedi, ama o "Beni sudan koruyacak bir dağa sığınacağım" dedi, gemiye binmedi ve hemen bir dalga onu alıp boğdu. Allah Teala da Nuh aleyhisselamın bu oğlu hakkında af dilemesine karşılık: « (...) Ey Nuh ! O asla senin ailenden değildir. Çünkü onun yaptığı kötü bir iştir. O halde hakkında bilgin olmayan bir şeyi benden isteme.(...) » (Hud, 46) buyurdu.

  Sular dağları aştı, insanlar ve hayvanlar telef oldu. 150 gün geçtikten sonra Allahü Teala: « Yere suyunu Çek; göğe: ey gök sen de yağmurunu tut » buyurdu ve bunun üzerine yağmur durdu, sular çekildi. Gemi Irak'taki Cudi dağına oturdu. Hz. Nuh'a inanıp kurtulan insanlar aç oldukları ve dağda yiyecek olmadığı için Nuh aleyhisselamın emri üzerine ellerinde olan bütün yiyecekleri birleştirdiler ve böylece ilk defa Aşure yemeğini yaptılar. İnsanlar Nuh aleyhisselamın 3 oğlu Sam, Ham ve Yafes'ten türediği için Hz. Nuh'a ikinci Adem de denir. Nuh aleyhisselamın 1000 yaşında vefat ettiği söyleniyor, ama Kur'an-ı Kerim'de : « Andolsun ki biz Nuh'u kavmine gönderdik de o 1000 yıldan 50 yıl eksik bir süre yanlarında kaldı.(...) » (El-Ankebut, 14) geçiyor. . Hz. Nuh gemicilerin ve marangozların piri sayılır, çünki bu işleri Allah'ın ihsanıyla ilk defa o yapmıştır


  Nuhun Gemisi Temsili Resimler


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


Similar Threads: Nuhun Gemisi
Forum Başlık Tarih
Haberler İlk Türk Yapımı Savaş Gemisi-TCG Heybeliada (F-511) 27 Eylül 2011
Haberler 2012 Uzay Gemisi 15 Nisan 2011
Haberler İran gemisi Gazzeye gidiyor 14 Haziran 2010
Haberler Rusya savaş gemisi alıyor 8 Şubat 2010
Haberler Sevgililer günü aşk gemisinde 10 Ocak 2010