NTLDR Eksik hatası düzeltme

'Teknoloji' forumunda YAREN tarafından 27 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. ntldr eksik hatası, ntldr eksik nasıl düzeltilir, ntldr eksik hatası ve çözümü, ntldr eksik hatasının çözümü, ntldr eksik hatası düzeltme nasıl yapılır?

  [​IMG]

  NTLDR Eksik hatası düzeltme
  NTLDR eksik
  Yeniden başlat : CTRL+ALT+DELETE

  Bilgisayarınız böyle bir hata verdiğinde hemen paniklemeyin.
  Bilgisayarında özel programlar kullananlar örneğin; muhasebe, bodro, takip proglamlar vb.. yedek almalılar.Aksi takdirde çalışanlar için büyük riks demektir fakat çözümü oldukça basit,çevrenizden kulaktan dolma ve test edilmemiş bilgilerle düzeltmeye çalışmayın.

  Eğer bilgisayarda bu hata oldu..İşte sırasıyla yapmanız gerekenler;

  İlk önce xp kullananlar için, xp cd sini alıyoruz herhangi bir bilgisayarda açarak içinden I386 klasörü içindeki NTLDR ve NTDETECT.COM dosyalarını flaş disk veya cd ya da diskete kopyalıyoruz ve sorunlu bilgisayarımızı elimizde başlangıç disketi varsa onunla yoksa erd commander gibi bir programla şayet o da yoksa hard diski söküp başka bir bilgisayara takmak suretiyle daha önce kopyaladığımız NTLDR ve NTDETECT.COM dosyalarını Bilgisayarımızın C: Sürücüsüne kopyalıyoruz ve bilgisayarımız kapatıp açıyoruz artık herşey normale döndü.

  Çok fazla bilgisi olmayıp bu hata için kesin çözüm format başka yolu yok veya uzun yolla riskli olarak onarma işlemi yaptırmak isteyen yazılara önem vermeyiniz şunuda belirtmekte fayda var onarma işlemide sonuç vermektedir ama riski vardır kaş yapayım derken göz çıkabilir, eğer çok önemli bilgileriniz varsa bu işi bir bilene yaptırın ve burada tarif edilen şekilde yaptırın.