Normal ve Kuru Ciltler İçin Evde Yüz Temizleyicisi Hazırlama

'Kişisel Bakım' forumunda Dark tarafından 5 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Normal ve ya kuru bir cilt tipiniz varsa şimdi anlatacağımız yüz temizleyici tam da size göre demektir. Bu temizleyici günlük kullanım için oldukça uygundur ve içerdiği gül suyu ve lavanta sayesinde cildinizin nazik bir şekilde nemlendirilmesine yardımcı olur ve bakımını yapar. Bu doğal temizleyiciyi hassas cilde sahip olanlarda kullanabilir. Yapımı çok basit olan bu temizleyicinin malzemeleri de kolaylıkla bulabileceğiniz türden malzemelerdir. İhtiyacınız olan şeyler 1 / 4 su bardağı gül suyu, aynı şekilde 1 / 4 oranında gliserin ve 3 damla lavanta yağıdır.

  Eğer malzemelerinizi aldıysanız aşağıda lavanta ve gül suyu kullanılarak doğal yüz temizleyicisi hazırlamak için yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz.

  Gül suyunu ve gliserini yavaşça küçük bir kaba boşaltın. Kabı kısık ateşe koyun.

  Küçük bir kaşık yardımıyla karışımı güzelce karıştırın ve ateşi de orta dereceye ayarlayın.

  Karıştırma işlemine kabarcıklar ortaya çıkana kadar devam edin ve ardından karışımı ateşten kaldırın.

  Karışımınız ılıyıncaya kadar bekleyin ve hava almayan bir şişe alın ve karışımı içine boşaltın. Oda sıcaklığında 2 saat kadar bekletin ve iyice soğuyunca içerisine lavanta yağını ekleyip hafifçe karıştırın.

  Karışımı kullanılabilir hale getirmek için yeni bir kozmetik şişesi satın alabileceğiniz gibi, eski bir kozmetik şişesi de kullanabilirsiniz. Ancak bunu yaparken şişenin iyice temiz ve kuru olduğundan emin olun.

  Kullandığınız şişeyi iyice kontrol edin. Özellikle de kapak kısmına bakın. Hava geçirmesine neden olacak her hangi bir defosu olan şişeyi kullanmayın. Karışımın hava ile temas etmemesi gerekmektedir.

  Hazırladığınız yüz temizleyicisini şişeye boşalttıktan sonra buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Ürünün kullanım süresi yaklaşık olarak 45 gündür.

  Hazırladığınız yüz temizleyiciyi eski toniğinizle beraber değil onun yerine kullanın. Her kullanımdan önce şişeyi mutlaka yavaş bir şekilde çalkalayın.

  Her ihtimale karşı kullanmadan önce doktorunuza danışın. Çünkü özellikle hassas ciltler karışımın içinde bulunan herhangi bir bileşene karşı alerjik reaksiyon göstererek kızarabilir ya da kabarabilir.
   


Similar Threads: Normal Kuru
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Normal Cilt Tipinin Özellikleri Nelerdir? 16 Eylül 2013
Kişisel Bakım Kadınlarda Normal Boy 5 Şubat 2012
Kişisel Bakım Normal Ciltleri Canlandıran Maske 30 Aralık 2011
Kişisel Bakım normal ciltler için cilt bakımı ve cilt tonikleri 11 Nisan 2009
Kişisel Bakım Mavala Manikürü Nedir? 20 Ocak 2016