Nokia n9 özellikleri fiyatı

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 1 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. nokia n9 hakkında bilgi


  Nokia Yeni Cihazı N9

  Nokia n9 Hakkında Herşey

  N9 cep telefonu Nokia tarafından resmi bir şekilde açıklandı.Telefon inanılmaz özellikleriyle birlikte çok güzel ve sade görüntüsüyle bakanların gönlünde hemen yer edecek görünüyor.Özellikle telefonun ekranının biraz dışarı çıkmasıyla görüntü daha ilgi çekici ve üstelik ekranda son teknolojilerden biri kullanarak çizilmeye karşı engellenmiş durumda.

  MeeGo 1.2 Harmattan Sistemli Cep TelefonuTahmin edildiği gibi Nokia N9, MeeGo işletim sistemine sahip. Finlandiyalı üreticinin MeeGo’lu ilk cihazı olan N9, MeeGo 1.2 Harmattan sürümünü kullanıyor. Symbian Anna ile ciddi benzerlikler taşıyan arayüz, üç ana bölüme ayrılarak geliyor.

  Son derece gelişmiş bir multitasking desteğine sahip olan telefon, Qt 4.7uyumluluğuna ve HTML 5 desteğine sahip. Üründe Nokia’nın birçokyazılımı ön yüklü olarak geliyor ve yeni yazılımlar Ovi Store üzerinden indirilebiliyor.

  Nokia n9 Ücretsiz Uygulamalar
  Nokia N9 içersinde Facebook, Twitter, Skype istemcileri, Joikuspot Wi-Fi aracı, özel haber uygulamaları, Real Gold, Angry Birds Magic gibi özeloyunlar, gelişmiş bir video oynatıcı, fotoğraf düzenleyici gibi içerikler ön yüklü olarak mevcut.

  Nokia n9 Mükemmel Ekran Çözünürlüğü ve Çizilmez Ekran
  Şık bir tasarıma sahip olan telefon, Nokia’nın son dönemdeki çizgisini koruyor. 3.9 inçlik bir ekranın bulunduğu ürünün çözünürlüğü 854×480 piksel. AMOLED teknolojisini kullanan bu ekran, kapasitif dokunmatik panellere sahip. Ekranın üzerinde yer alan dış cam ise eğimli bir yapıda tasarlanmış ve cihaza hoş bir görsellik katıyor. Bu cam aynı zamanda çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla Glass markasını taşıyor.

  Nokia n9 Hafıza ve Batarya Özellikleri
  Telefonun pil performansı da son derece başarılı. 11 saate kadar GSMüzerinden görüşme yapabilme, 380 saate kadar bekleme süresi hayli tatminkar. Bunun yanında Nokia N9 ile 4,5 saate kadar 720p HD video izleyebilir, 50 saate kadar müzik dinleyebilirsiniz.Nokia N9, 16GB ve 64GB olmak üzere iki farklı yığın hafıza seçeneği ile birlikte satılacak. Telefonda yer alan RAM miktarı ise tam 1GB.

  Nokia N9, NFC teknolojisine de sahip. Bu sayede tüm NFC destekli cihazlar ile iletişime geçebilen ürün, Nokia’nın NFC konusundaki planlarının da önemli bir ayağını oluşturuyor.

  Nokia n9 Kamera ve Video Özellikleri

  Cihazda 8 megapiksel çözünürlüğünde görüntü yakalayabilen Carl-Zeiss optikli özel bir dijital kamera bulunuyor. Otomatik odaklamalı bu kamera,çift led flaş ile donatılmış ve JPEG, EXIF, XMP formatlarında kayıtyapabiliyor.

  Cihazda yer alan kamera aynı zamanda saniyede 30 kare 720p HDvideo kaydı da yapabiliyor. Video kayıt ve oynatma için Dolby Mobile ve Dolby Digital desteği de mevcut.

  Türkiye’de satılıp satılmayacağı kesinleşmeyen cihazın fiyatına dair de henüz net bir bilgi yok ancak tahminler pazardaki akıllı telefon ortalamasının altında bir politika izleneceği yönünde.

  [​IMG]