nokia için dosya şifreleme programı

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu 1. nokia dosya şifreleme programı


  Smart Crypto Nokia Cep Telefonu için Dosya - Klasör Şifreleme Programı Kullanımı

  Bu program cep telefonunuzda istediğiniz herhangi bir dosyayı şifrelemenizi sağlıyor. Sadece Symbian işletim sistemli telefonlarda çalışır. Programın dili Türkçe değil İngilizce'dir.Ancak kullanımı oldukça basittir. Aşağıdaki resimde anlatılmıştır.

  Programı yükledikten sonra açıp Options'a basıyoruz.Resimdeki menü açılacaktır. Oradaki menüden Add files to list (Listeye dosya ekle) seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra bir dosya seçme ekranı açılacaktır. O kısımda telefonunuzun hafızaları görünecektir. (C:, D:, E: gibi). Bunların arasında C: ve D: telefon hafızasıdır. E ise hafıza kartınız var ise odur. Şifrelemek istediğiniz dosya hangi kısımda ise o kısma giriyoruz ve şifrelemek istediğimiz dosyanın üzerine geliyoruz. Ardından da Add (Ekle) seçeneğine tıklayarak dosyayı listeye ekliyoruz. Bu şekilde aynı anda birkaç dosya ekleyebilirsiniz listeye. İkinci resimde de gördüğünüz gibi eklenilen dosyaların yanına onay işareti gelir. Dosyalarımızı seçtikten sonra Cancel (Çıkış) seçeneğini seçip 3. resimdeki gibi listemizin ekrana gelmesini sağlıyoruz. Listeden bir dosyanın üzerine geliyoruz ve Encrypt (Şifrele) seçeneğini seçiyoruz ve gelen ekrana şifreyi giriyoruz. Ardından şifreyi onaylamak için bir ekran daha gelecektir. Oraya da şifreyi aynen giriyoruz ve dosyayı şifrelemiş oluyoruz. Şifrelenen dosyaların yan kısımlarında kilit simgesi görünecektir.

  Şifrelenen dosyalar normal bir şekilde telefon içerisinde görünmez .(Windows içerisindeki gizli dosyalar gibi).

  Eğer şifrelediğiniz bir dosyanın şifresini kaldırmak istiyorsanız 4. resimdeki gibi program içerisinden şifreli dosyalar listesine giriyoruz ve Decrypt (Şifreyi Çöz) seçeneğine tıklıyoruz ve şifremizi giriyoruz.

  Programın desteklediği modeller
  Nokia 7650
  Nokia 3650/3600
  Nokia N-Gage/N-Gage QD
  Nokia 6600
  Siemens SX1
  Nokia 7610
  Nokia 3660/3620
  Nokia 6260
  Nokia 6620
  Nokia 6670
  Nokia 6630
  Panasonic x700/x701
  Samsung SGH-D730

  [​IMG]