Nokia C7 Güncelleme Sorunu

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 19 Nisan 2011 tarihinde açılan konu 1. Nokia C7 Güncelleme firmware getirdiği yenilikler


  Nokia’nın çok kısa bir süreç öncesinde satışa sunduğu C7 isimli yeni dokunmatik ve akıllı modeli için gün içerisinde bir firmware güncellemesi yayınlandı. Cihaz ile birlikte gelen bir takım uygulamalar ve oyun programlarını güncelleyen bu firmware, cihazdaki tüm hatalara ve sorunlara müdahale ederek daha profesyonel bir kullanım vaat ediyor. Daha çok Symbian^3 işletim sistemine özgün yenilikler ile beraber gelen bu güncelleme, Siyah tonların ağırlıkta olduğu ve boyutu hayli büyük bir temayı da içeriyor.

  9 Megabayt kapasitesinde olan bu güncellemeye FOTA veya Nokia Software Updater üzerinden ulaşmanıza da olanak sağlanıyor.

  Nokia'nın Symbian^3 işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonlarından biri olan C7 için yeni bir firmware kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yeni adıyla PR 1.1 eski adıyla 13.0.16 sürüm numarasına sahip olan güncelleme, çoğunlukla cihazın kullanıcılar tarafından raporlanmış hatalarını gideriyor.

  Daha Az Ram Tüketimi

  Güncelleme sonrasındaki en dikkat çekici ayrıntı görsel efektlerde yaşanan takılmaların giderilmesi olmuş. Ekran geçişleri, sayfa kaydırma hızı gibi düzenlemeler cihazı daha akıcı bir yapıya kavuşturmuş durumda. Bunun yanında artık yatay ekranda da numara çevirme seçeneklerini açabiliyorsunuz.

  İşleyişe yönelik en ciddi düzenleme ise telefonun daha az ram tüketiminin sağlanması olmuş. Bu da doğal olarak daha düşük pil tüketimi gibi önemli bir artıyı beraberinde getiriyor. Ayrıca telefonun fazla güç gerektiren işlemlerde daha az kasılma yaşadığı da dikkatlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı.

  6804KB boyutunda düzenleme içeren güncellemeye Nokia Software Updater yoluyla veya telefonunuzdan uygulamalar ? araçlar ? SW güncelleme adımını izleyerek ulaşabilirsiniz.