Nokia 701 İnceleme

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 22 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Nokia 701 İncelemesi


  Nokia 701 İncelemeler

  Symbian Belle işletim sistemi ile birlikte tanıtılan Nokia 701 modeli, C7-00 ürününün geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. C7-00 ilk çıktığında Symbian 9 işletim sistemine sahipti.

  Daha çok uygun fiyatlı akıllı telefon segmentine yönelik modellerde kullandığı Symbian'ı , orta segment ürünlerinde de görebiliyoruz. İşte bu orta segment ürünlerin son örneklerinden biri de Nokia 701.

  Kamera
  Kağıt üzerinde 8 megapiksel gibi orta segmente göre iyi sayılabilicek çözünürlüğe sahip kamerası sabit odaklı lense sahip olması nedeniyle sunduğu fotoğraf kalitesi olarak vasatın üzerine geçemiyor.

  Tasarım
  Nokia 701 ilk görüşte tasarımıyla çok da etkileyici bir telefon izlenimi vermese de elinize aldığınızda ortalamanın üzerinde kasa kalitesi ile dikkat çekiyor. Kaliteli plastiği, çelik arka kapağı ve kaliteli işçiliğiyle kendi segmentine yakışır bir kalite sunuyor. Tasarım olarak 701, Nokia'nın yuvarlak kasa çizgilerine sahip ve ele çok iyi oturuyor.

  Ekran

  Nokia 701'in reklamlarında en çok öne çıkarılan özelliği ekranı oldu. Dünyanın en parlak ekranına sahip telefonu olarak tanıtılan Nokia 701 bu özelliği ile gerçekten de başarılı bir ekran performansı sunuyor. 1000 nit parlaklığa sahip ekranı güneşli günlerde dahi rahatlıkla okunabiliyor.

  [​IMG]


  Menüye giriş
  Telefonun menüsüne, hem ön yüzdeki çağrı cevaplama reddetme butonları arasındaki gerçek tuştan, hem de ekranın en altındaki kontrol çubuğundan girebiliyorsunuz.

  Ajanda
  Symbian Ajanda uygulaması uzun bir süre önce güncellenmişti. Uygulama üzerinden birden fazla ajanda oluşturmak mümkün.

  Müzik ve medya oynatıcı
  Nokia 701 müzik konusunda da kullanıcılarını memnun edecek derecede iyi. Albüm kapakları müzik çalara ayrı bir hava katıyor.


  Nokia 701 özellikleri

  - 56.8 x 117.2 x 11 mm boyutlarında, 131 gram ağırlık
  -Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
  -11 saat konuşma, 504 saat bekleme süresi
  - Uçuş modu, USB Desteği, E-posta Desteği
  -16777216 renkli, 360 x 640 px ekran
  -8 GB dahili hafıza, Harici hafıza desteği
  -8 MP kamera, HD Video kaydı, FM Radyo
  -NFC teknolojisi, 1 GHz işlemci, 512 MB RAM
  -3G ile hızlı internet, Wireless Lan, GPS desteği