nokia 6300 üst modeli

'Teknoloji Haberleri' forumunda HazaN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu 1. nokia 6300'ın üst modelleri

  Nokia 6290

  Symbian S60 3'üncü versiyon işletim sistemi üzerinde çalışan 6290, 3G destekli en ucuz telefonlardan biri. Kapaklı bir 3G telefonu olması açısından ilginç bir cihaz olan 6290'nın dış kapak tasarımı da oldukça farklı. Kapaktaki ikinci ekran üzerinde çağrı cevaplama ve sonlandırma tuşları bulunuyor ki, bu da kapağı açmadan video görüşme yapmaya olanak sağlıyor. Çünkü dış ekranın hemen üzerinde flaş ışığı ile desteklenmiş 2 megapiksel kameraya yer verilmiş. Bu tuşlar aynı zamanda farklı özelliklere erişmek için de kullanılabiliyor. 6290'ın satış fiyatı 325 Euro olarak belirlenmiş.
  Özellikler
  * 2 megapiksel kamera, 4x digital yakınlaştırma
  * 2.2 inç QVGA 16 milyon renkli ekran
  * Gelşmiş e-posta ve ofis dokümanları
  * MP3 çalar, stereo surround ses

  Nokia 6086

  WLAN kablosuz bağlantı teknolojisini destekleyen 6086'yı Nokia UMA telefonu olarak adlandırıyor. UMA'nın açılımı Unlicensed Mobile Access. Türkçesiyle Lisanssız Mobil Erişim. Daha basit tanımıyla 6086, karasal hatlar üzerinden telefon görüşmesine imkan tanıyan bir teknloji ile geliyor. Aynı Skype'da olduğu gibi. Böylece WLAN'a bağlanarak ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Kapaklı ve şık bir dizayna sahip olan telefon aynı zamanda Nokia tarafından kamera telefonu olarak adlandırılıyor. Özellikler hanesinde de 'camcorder' ilk sırada yer almış. Ancak telefon üzerindeki kameranın VGA olması oldukça şaşırtıcı. Nokia'nın bu telefona neden kamera telefonu dediğini şu an için pek anlayamadık. Nokia 6086 için önerilen fiyat 200 Euro.

  Özellikler
  * WLAN
  * Camcorder ve video oynatıcı
  * Kablosuz kullanım ve Bluetooth üzerinden senkronizasyon
  * VGA kamera, 4x dijital yakınlaştırma
  * 6 MB dahili hafıza, miniSD

  Nokia 2626

  Giriş seviyesi kullanıcılara hitap eden ve Nokia'nın 1100 telefon serisinin bir adım ilerisini temsil eden 2626, renkli kapak tasarımı ile Nokia tarafından stil telefonu olarak adlandırılıyor. Temel telefon fonksiyonlarına ek olarak FM radyoya sahip telefonun fiyatı 75 Euro olarak belirlenmiş.