Nokia 5800 reset atmak

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 19 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Nokia 5800 ve N97 reset atmak, Nokia 5800 ve N97 format atmak


  Telefonunuzu formatlamak için 2 yol vardır

  1- Bekleme ekranında iken *#7370# (Soft format) kodunu tuşlayın ve güvenlik kodunu girin (Varsayılan kod 12345) ve cihazınız yeniden başlatılacak ve sıfırlanacaktır.

  2 - a) Hard format için ise cihaz kapalı durumda iken Yeşil arama tuşu 3 tuşu *+ tuşu ve son olarak da Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin. Tüm tuşlara basılı şekilde belli bir süre bekleyin cihaz ülke-bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

  Şema:
  [​IMG]

  Şayet Nokia 5800 XM cihazınız varsa;

  2 - b) Yeşil ve Kırmızı arama başlatma ve bitirme tuşlarına basın kamera yakalama tuşu ve son olarak da cihazı Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin cihaz ülke-bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

  5800XM Şeması

  [​IMG]

  Eğer Nokia N97 cihazınız varsa:

  2 - c) Sol shift tuşu boşluk tuşu Geriye doğru Silme tuşu ve son olarak da cihazı Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin cihaz ülke/bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

  Eğer cihazınız açılma hatası vb sorunlar veriyorsa Hard Format bu sorunlara çözüm olabilir.

  [DIKKAT]Hard format sonucunda tüm kullanıcı verileri sıfırlanacak (SİLİNECEK) ve cihaz hafızasındaki tüm veriler kaybolacaktır. Rehber takvim kayıtları uygulamalar dahil C: sürücüsündeki herşey silinecektir. Format atmadan önce C: sürücüsünde bulunan verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız. [/DIKKAT]
  Alıntıdır...
    2. Cevap: Nokia 5800 reset atmak

  çok teşekkürler ellerinize sağlık çok saolun
    3. Cevap: Nokia 5800 reset atmak

  Elİnİze emeĞİnİze saĞlik