Nişan Bohçasında Olması Gerekenler

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 23 Haz 2013 tarihinde açılan konu

  1. Nişan Bohçasında Olması Gerekenler Neler?
    Nişanlılık dönemi yeni evlenecek çiftler için birbirlerini tanımaları için bulunmaz bir fırsattır.Nişanlılık dönemindeki çiftler birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulurlar ve birlikte bir evi paylaşıp paylaşamayacaklarını test etmiş olurlar.
    Evliliğin en güzel başlangıç kısmıdır nişanlılık dönemi.

    Damat tarafınca hazırlanacak bohçada olmazsa olmazlar arasında yer alıyor gelin adayı için makyaj malzemeleri, evlendikten sonra giyebilmesi için özel gecelik takımları ve buna uyumlu ayakkabısı tokası tarağı ve terliği gibi birçok ürün yer alır nişan boçasında.Nişanlı gelin kız için bir ya da iki takım elbise, nişan gecesi giyeceği abiye model elbise, ayakkabı ve çantası olmazsa olmazlar arasındadır.Bununla birlikte kızın ailesine ufak hediyeler ve özellikle kayınvalideye bir takım elbise güzel ipek bir bohça içinde hepsi özenle hazırlanmalı kaliteli ürünlerden oluşmalı.

    Kız tarafının Erkek tarafına vereceği bohçada kesinlikle bir kutu içerisinde yer alacak olan hijyen temizlik ürünleridir. Bunlar damada özel tıraş setleri, parfüm ve deodorantlar damada bir kat nişanlık takım ve bir pijama takımı alınmalıdır. Erkeklere alına diğer yan ürünler ise cüzdan, kemer ve kravat takımları ev terliği gibi özel ayrıntılara da dikkat edilmelidir. Damadın ailesine ufak hediyeler alınmalı özellikle kayın valideye daha özenli hediyeler almaya açlışılmalıdır. Damat bohçası da süslü bir bohçada verilmeli ve görselliğe güzelliğine önem verilmelidir.