Niçin Örtünüyoruz

'Sorularla İslamiyet' forumunda Ezlem tarafından 29 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Müslüman Kadın Neden örtünür?
  Neden Örtünüyoruz
  kadin nasıl örtünmeli

  Niçin Örtünüyoruz
  Mümin kadınlara söyle: (Yabancı erkeklere bakmaktan) sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, (el, yüz gibi) görünen kısmı hariç, ziynetlerini (Saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri) göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar (saç, kulak ve gerdanlarını) örtsünler!) [Nur 31)

  Kuran-i Kerimde tesettürün farz oldugu acikca bildirilmisdir.

  kadinin iffeti Örtüsüdür. mümin kadin takva elbisesiyle kendini (Allahin izni ile) koruma altina alir...
  o haya perdesi kadini dis tehlikelerden korudugu gibi, erkegide nefs den korur. yani tesettürlü olmak sadece mümin kadinlara degil erkeklerede kazanc getiriyor...
  bir kadin eger örtünmez, takva elbisesi giyinmezse iliskisini etin ve kemigin üzerine kurar. E$ lerin birbirine olan sevgisi yanlizca et e ve kemige olur, durum böyle oluncada kadin istismar olmaktan kurtulamaz.

  özgür(!) olan bati ülkeleri kadinlarinin (afbuyurun) ciplakligiyla övünürken, aslinda kadin en zelil en rezil en alcak seviyeye getirilmis oluyor. Ehl-i kafir lerin ülkelerinde kadin sadece ( cok özür diliyorum) pazarlaniyor; ister Tv olsun , ister Gazete olsun, ister dergi, ister afis, ister basit bir magaza...
  her türlü alakasiz markada kadin eti ile aslinda ilk önce kendisini olmak üzere ürünleri satmaya calisiyor.
  Bu hadiseler kadinin mukaddesi olan "Iffetini" ayaklar altina aliyor.
  Hak din olan Islam iste Böylesi igrenclige "tesettür" ile duvar örüyor, ve kadini böylesi alcak yerlere düsmesine mani oluyor ve nihayet kadin hak ettigi seviyeye ulasiyor.

  kadin nasil örtünmeli Kuran-i Kerim ve sünnetler bize kadinin el yüz (ve bazi rivayetlere göre ayaklar) haricinde tüm bedeni ziynet yerleri oldugunu söylüyor. yani bedenin geri kalan kismi örtünmesi gereken yerlerdir. tesettürde dikkat edilmesi gereken iki nokta da elbisenin dar veya ici gözükecek kadar ince olmamasidir.