Newtonun Aldığı Ödüller Nelerdir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 9 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Isaac Newton hangi ödülleri almıştır.?

  Isaac Newton 4 Ocak 1643 doğumlu İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof, ilahiyatçı.Sir Isaac Newton'da manik depresif bozukluk vardı.

  25 aralık 1642'de doğan Sir Isaac Newton'ın tarihteki en etkileyici bilim adamı olduğu düşünülür. Bilim devrimi ve bilimsel metod, onun adıyla anılır.

  Bir çiftçi olan babası Newton doğmadan üç ay önce öldü. Daha küçük yaştayken annesi de başka bir adamla evlenip bulundukları bölgeden taşınınca anneannesi tarafından büyütüldü.

  12 yaşında Grantham'daki King's School'a yazıldı. 1661'de Trinity Colleg'a girdi. Nisan 1665'te bu okuldan lisans derecesi aldı. Lisansüstü çalışmalarına başlayacağı sırada veba salgını yüzünden üniversite kapatıldı.

  Salgından korunma amacıyla annesinin çiftliğine sığınan Newton, burada geçirdiği iki yıl boyunca en önemli buluşlarını gerçekleştirdi.

  1667'de Trinity College'a öğretim üyesi olarak döndüğünde diferansiyel ve integral hesabın temellerini atmış, beyaz ışığın renkli bileşenlerine ayrıştırılabileceğini saptamış ve cisimlerin birbirlerini, uzaklıklarının karesi ile ters orantılı olarak çektikleri sonucuna ulaşmıştı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Tem 2014