New York'a transfer olursa 2 milyar $'ın sahibi olacak.

'Spor Gündemi' forumunda alemşah tarafından 3 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. LeBron James, New York Knicks'e transfer olduğu takdirde kariyerinin sonuna kadar 2 milyar dolarlık bir gelirin sahibi olabilecek.

  Cleveland Cavaliers takımıyla sözleşmesi sona eren NBA'in yıldız ismi LeBron James, geçtiğimiz hafta içinde, önümüzdeki yıl oynayacağı takımı seçmek için görüşmelere başladı, Bu görüşmelerde LeBron'un eski takımı Cleveland'ın yanı sıra Miami, Chicago ve New York Knicks ön plana çıkarken, New York ekibi yıldız basketbolcuyu işin maddi boyutuyla kandırmanın peşinde. Knicks, marka araştırma kuruluşu Interbrand'a yaptırdığı bir araştırmayla LeBron'un yapacağı seçimlerin onun cebine olan etkisini ortaya koydu. Araştırmaya göre LeBron, New York Knicks'e transfer olduğu takdirde kariyerinin sonuna kadar 2 milyar dolarlık bir gelirin sahibi olabilecek.

  Araştırmanın detayları şöyle : Araştırmada şu an 26 yaşında olan LeBron'un 38 yaşına kadar profesyonel olarak basketbola devam edeceği varsayılıyor.

  LEBRON, New York'a giderse 12 yılda ortalama 983 milyon doları cebine koyacak. Bunun önemli bir kısmı takımdan alacağı ücret ve reklam anlaşmalarından gelecek.

  EN iyi ihtimalle ise Lebron, New York'ta 1.94 milyar doları kasasına koyacak. Tabiii bunun için LeBron'un performansı çok önemli. En kötü ihtimalde ise LeBron New York'ta 460 milyon dolar kazanabilecek.

  Özgürlük Heykeli etkisi yapacak

  New York'un en büyük cazibesi 1973'ten beri şampiyonluk yaşamaması ve kadrosunda LeBron'u gölgeleyebilecek bir yıldız bulunmaması. Lebron, şehirdeki en büyük eksikliğin de giderilmesini sağlayacak. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği şehir, hala kendisiyle özdeşleştirebileceği bir NBA oyuncusuna sahip değil.

  Şehirde herkes beysbol takımı Yankees ve takımın kaptanı Derek Jeter'i konuşuyor. LeBron transferiyle ilk kez şehrin NBA'den bir simgesi olacak. Taraftarlar şimdiden çok heyecanlı. Yorumlara göre transfer şehre ikinci bir 'Özgürlük Heykeli' etkisi yapacak.

  Bloomberg de O'nu istiyor

  Lebron James'in New York'a gelmesini isteyenler sadece Knicks taraftarları değil, aynı zamanda New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'de bu transfere çok sıcak bakıyor. Bunun nedeni de New York'un çoğu ABD şehri gibi ekonomik açıdan çok sancılı bir dönem geçiriyor olması. Yorumlara göre, eğer Lebron takıma gelirse, taraftar sayısında gözle görülür bir artış yaşanacak. Bu da şehrin ekonomise büyük katkı yapacak.
  superonline