nevralji nedir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Aderito tarafından 26 Ara 2012 tarihinde açılan konu

  1. nevralji nedir kısaca

    Nevralji, bir yada daha fazla sinir uyarımı ağrı reseptör (Nosiseptör) hücre oluşan ağrı olduğunu. Nevralji ağrı, nörolojik yapı veya işlev değişikliği yerine nociceptive ağrı neden excitation in ağrı reseptörleri tarafından üretilir. Nevralji düşüyor iki kategoriye ayrılabilir: Merkez nevralji ve periferik nevralji. Bu sıradışı ağrı için dört olası mekanizmaları bağlanması düşünülüyor: iyon kapısı arızalar; sinir mekanik duyarlı olur ve Ektopik sinyali oluşturur; irili ufaklı lifleri arasında çapraz sinyalleri; ve merkezi işlemci hasar nedeniyle arıza.

    Nevralji ilk kabul tarafından Silas Weir Mitchell, kim hyperalgesia ve ekstremitelerde ve Ayrıca burada hiç bir lezyon gözlenen bazı durumlarda sinir lezyonlar vardı hastalarda kronik ağrı fark bir nörolog de Amerikan İç Savaşı: Bu causalgias belirtileri önemine göre kesinlikle büyük ama küçük nörolojik lezyonlar kaynaklandığını ". Mitchell koşulu "hangi yana olarak bilinir hale causalgia" olarak adlandırdığı "karmaşık Bölgesel Ağrı Sendromu Tip 1 ve 2" yazın. crps türü bir başlatan noxious olayından sonra geliştiren bir sendrom olduğu ve sinir hasarı açık olduğunda bir durumda tip 2 açıklar.

    Nevralji genelde tanılamak zordur ve çoğu tedaviler veya çok az etkinliğini gösterir. Tanı genellikle duyusal ya da motor işlevi eksik tespit ederek hasarlı sinir bulma içerir. Bu testler bir emg testi ya da sinir iletim testi gibi içerebilir. Nevralji de normal ağrı ilaçları için yanıt vermez çünkü ağrı diğer türleri tedavi etmek daha zordur. Özel ilaçlar nevralji için daha belirgin hale gelmiştir ve genellikle uyuşturucu ya da antidepresanlar Cymbalta gibi istikrarı membran kategori altında düşmek. Lyrica Antiepileptik medicationNeurontin modelinin halefi olarak özellikle nevralji ve diğer Nöropatik Ağrı için geliştirilmiştir.