Network Ne Demek, Kurulumu

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 30 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Network Ne Demektir, Kurulumu


  Network ne demek ilk olarak bunun açıklamasını yapıyoruz daha sonra Network kurulumu nası lolur kısaca açıklayalım.Arkadaşlar Network ikiden fazla bilgisayarın birbirleriyle iletişim halinde olmasına Network denir. Bu iletişim internet üzerinden farklı kıtalardaki iki bilgisayar arasında da olabilir,aynı mekan içinde olan iki bilgisayar arasında da olabilir.

  Ayrıca LAN (local area network) olarak adlandırılır. Bu iş için her bilgisayarda iletişimi sağlayan ethernet kartları ve gerekli kablolar mutlaka olması gerekiyor. LAN büyüdükçe bu sisteme HUB , Server gibi LAN`ın hızını ve yeteneğini arttıracak üniteler eklenir.

  Network kurulumu nasıl yapılır? Network Seçimi kurulumu

  Bir bilgisayar ağı kurmadan önce tasarım konusunda belli kararlar alınması gerekir Eğer küçük bir ağ planlıyorsanız, bu süre oldukça kısalmakla beraber kesinlikle önemini yitirmez İlk olarak , ağınızla hangi amaçlara ulaşmak istediğinizi belirlemek için bir fizibilite ve sistem analizi çalışması yapmanız gerekiyor. Böyle bir çalışma size doğru kit'in seçiminde kuşkusuz çok dah afazla yardımcı olacaktır.

  Ağ çözümleri sağlamada müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik ağ altyapısı, topolojisi ve firma ihtiyaçları göz önüne alınarak ileriye dönük tasarımlarla çözümler sunulur. Network sistemlerinde çıkabilecek problemleri önceden hesaplayıp donanım, yazılım ve destek alanlarında bütünleşik çözümler üretirlir.

  Network Cihazlarının Kurulum ve Desteği
  Her türlü network cihazı hızlı ve kolay bir şekilde temin edilir. Cihazların kurulumunu uzman teknisyenler yaparlar ve periyodik kontrollerle olası sorunların önüne geçilir.