Netanyahu'dan çok çirkin benzetme

'Haberler' forumunda Romantiq tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Netanyahu'dan çok çirkin benzetme
  İsrail ordusunun Gazze'ye giden son gemi olan İrlanda bandıralı Rachel Corrie'ye yönelik operasyonunun ardından, İsrail Başbakanlığından açıklama yapıldı.
  İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, bugün Gazze'ye giden İrlanda gemisinin olaysız bir şekilde durdurulmasını överken, Mavi Marmara'yı kastederek, "Barışçıl aktivistlerin gemisiyle, şiddetten ve terörden yana olan aşırı Türk grup tarafından organize edilen nefret gemisi arasındaki farkı gördük" dedi.

  İsrail ordusunun Gazze'ye giden son gemi olan İrlanda bandıralı Rachel Corrie'ye yönelik operasyonunun ardından, İsrail Başbakanlığından yapılan açıklamada, "geçen hafta hangi prosedür izlendiyse bugün yapılan operasyonda da aynı prosedürün izlendiği, ancak aradaki tek farkın gemideki aktivistlerin tutumu olduğu" belirtildi.

  Açıklamada, "Bugünkü gemide de durum bir önceki filodaki 6 gemiden 5'indeki gibiydi. Ve süreç kimse yaralanmadan sona erdi" denildi.

  Netanyahu açıklamada ayrıca, "Fark, askerlerimizi güvertede ellerinde balta ve bıçaklarla bekleyen aşırı uçtaki İslami aktivistlerin bulunduğu terör yandaşı gemideydi" ifadesi kullandı.

  İsrail Başbakanı, İrlanda gemisi Rachel Corrie'deki "barışçıl aktivistlerle aynı fikri paylaşmadıklarını, ancak kendilerininkinden farklı bir düşünceye de saygı gösterdiklerini" belirtti.

  Netanyahu, Mavi Marmara'yı da "şiddetten ve terörden yana olan aşırı Türk grubu tarafından organize edilmiş nefret gemisi" olarak tanımladı.
    2. Cevap: Netanyahu'dan çok çirkin benzetme

  Nefret Gemisi Zaten Bunların Yanına Koruma Koymadık Diye Başımıza Çıkıyorlar.Bi Dahakine Firkateyn Leri Koydukmu Bakalım 10 Km Yakına Gelebılecekler mi Çok Merak Ediyorum..