Neslihan Kamalı Sergisi

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 13 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. 2010 Neslihan Kamalı Sergisi

  [​IMG]

  Sanatçı Neslihan Kamalı’nın son dönem yapıtlarından oluşan Tehdit isimli 2. kişisel resim sergisi 16 – 29 Aralık 2010 tarihleri arasında Gama Gallery’de sanat severlerle buluşacak..


  Kamalı öncelikle çalışmalarında bireysel deneyimlerinden yola çıkarak ‘Uç duygu durumlarını ifade ettiğini’ belirtiyor. Bu bağlamda ‘doğum’ ve ‘ölüm’ gibi kavramlara felsefi bir bakış açısı ile yaklaşan sanatçı, acı, erotizm, şiddet ve günah gibi uç duygu durumlarının ifadesiyle, varlığın ve yokluğun birbirini öldüren ve aynı zamanda doğuran süreçleri üzerinde durduğunu söylüyor.

  [​IMG]

  Çalışmalarını anlatırken ‘Tutkun olduğum her şey ve herkes ruhuma saplanmaya hazır. Bütün hepsi burada, tam da ellerimde şekilleniyor. Gökyüzü kadar uçarı, yeryüzü kadar katı bir gerçekliğin içinde ruhumu ortaya koyabiliyorsam, bu tehdidi seviyorum ve resimlerimi tehdit ediyorum.’ diyen sanatçı çalışmalarında kullanmış olduğu çivilerin bu duyguya gönderme olduğunu ifade ediyor.


  Yoğun dokulara sahip yapıtlarında düz bir zemin yerine taş, kum, çivi, kağıt gibi materyaller ile kabartılı, heykelimsi formlar tercih ettiğini söyleyen sanatçının çalışmaları, büyük ebatları ile de dikkati çekiyor.

  Gama Gallery
  Turnacıbaşı Sk. No: 21
  (Galatasaray Hamamı Karşısı) Beyoğlu / İstanbul
  Tel : +90 (212) 245 69 22/
  Kaynak: istikamet.net