Neon Ojeleri Nasıl Kullanmalı?

'Kadınların Dünyası' forumunda Masal tarafından 14 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Sezonun trendi neon renkler, özellikle bronzlaşan teninizde tırnaklarınıza uyguladığınız zaman çok daha eğlenceli ve hoş bir görünüm verebilir. Ancak bu noktada, bu renkleri nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.


  Renk Seçimi

  Bu sezon neon renkte ojelerin birçok ton alternatifi bulunuyor. Dolayısıyla, kendinize yakıştırabileceğiniz, sizi yansıtan bir renk bulmanız oldukça kolay. Pembeler, mercan ve sarı tonları herkes için uygun olabilecek renklerden. Ayıca bu renkleri hem işe giderken hem de tatilde kullanabilirsiniz.

  Ofiste Neon Ojeler


  Kıyafetlerinizin renginin daha sakin olmasına dikkat etmelisiniz. Siyah, beyaz, bej, toprak tonları ya da lacivert kıyafetlerinizle neon ojelerinizi kombinleyebilirsiniz. Turkuaz, yeşil, parlak mavi tonları ofis için pek uygun olmayacaktır. Bunun yerine pembe, lila ve sarı tonları ofis saatlerinde rahat edebilmeniz açısından çok daha uygun olacaktır. Ancak belirtmeliyiz ki, bu sınırlama kreatif işlerde çalışan kadınlar için fazla geçerli olmayabilir.

  Tırnaklarınız fazla uzun olmasın

  Neon renkler yeterince dikkat çekiciler. Dolayısıyla bu görüntüyü upuzun tırnaklarla daha da vurgulamaya gerek yok. Hatta çok uzun tırnaklarda bu renkler tahmin ettiğiniz kadar hoş da görünmeyecektir. Bizce eğer siz de bu yaz neon oje çılgınlığına kapılmak istiyorsanız, tırnaklarınızı orta boy hatta eğer sizin için imkansız değilse, kısa tutmaya çalışın.

  Ten renginize göre renk seçin

  Neon ojelerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu da seçtiğiniz neon oje rengiyle teninizin uyumlu olması. Bunun için oje almaya gittiğinizde tırnaklarınızın ojesiz olması yeterli. Birkaç tane renk deneyin ve teninize hangisinin daha çok yakıştığına karar verin. Sarı oje eğer teninizi solgun gösteriyorsa, sırf moda diye, güzelliğinizden feragat etmek zorunda değilsiniz. Unutmayın, sizin için daha çok renk alternatifi var.