Nefes dizisi Naz Elmas Biyografisi

'Resimli Konular' forumunda Wish tarafından 23 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Naz Elmas, 16 Haziran 1983 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Pedagog bir anne ve reklamcı bir annenin kızı olan Naz Elmas’ın, kendisinden sekiz yaş büyük olan ablası Aslı Elmas da oyunculuk yapmaktaydı.

  Özel Kalamış Lisesi’nden 2001 yılında mezun olan Naz Elmas, aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Genç oyuncu, 2004 yılında gösterime giren ve 62 bölüm olarak gösterilen Andaç Haznedaroğlu yönetmenliğindeki t.v. dizisi Haziran Gecesi’nin başrollerinde yer alarak izleyicilerin dikkatini çekti. Elmas, aynı yıl gösterime giren Cem Yılmaz filmi G.O.R.A.’da, Erşan Kuneri karakterinin sekreterini canlandırdı.

  Haziran Gecesi’nin ardından Star T.V.’de yayınlanan t.v. dizisi Candan Öte’de Aytaç Arman, Nebahat Çehre ve Lale Oraloğlu gibi başarılı oyuncularla beraber rol alan Elmas, 2007 yılında, Emre Altuğ ve Tuğçe Özbudak ile beraber başrollerini paylaştığı El Gibi adlı dizinin kadrosunda yer aldı.

  2008 yılında, Grey’s Anatomy adlı Emmy ve Altın Küre ödüllü ünlü Amerikan dizisinin yerli uyarlaması olan Doktorlar’ın kadrosuna giren Elmas, bu dizide Eylül karakterini canlandırdı. Kutsi ve Yasemin Ergene ile beraber rol aldığı Doktorlar’ın büyük ilgi görmesinin ardından, Garanti ve HSBC bankalarının reklamlarında rol alan Elmas, son olarak 2009 yılında gösterime giren ama yeterli raiting alamaması sebebiyle 21 Kasım 2009 tarihinde yayından kaldırılan Nefes adlı yerli dizinin kadrosunda bulundu.


  Nefes dizisi Naz elmas resimleri

  Nefes dizisi Naz elmas. Nefes dizisi Naz elmas1. Nefes dizisi Naz elmas2. Nefes dizisi Naz elmas3. Nefes dizisi Naz elmas5.