natalia vodianova biyografi,natalia vodianova hayatı

'Biyografi' forumunda cCasT tarafından 14 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. natalia vodianova
  natalia vodianova biyografi
  natalia vodianova hayatı

  [​IMG]

  Natalia Vodianova, 28 Şubat 1982de Gorkyde doğmuş Rus süpermodeldir. Vodianova zor bir çocukluk geçirir, annesinin erkek arkadaşlarının tacizi, maddi zorluklar neticesinde Natalia 15 yaşında evinden ayrılır ve kendine bir arkadaşıyla daire tutar, tezgahta meyve satıcılığı yaparak hem kendi geçimini sağlamakta aynı zamanda kardeşlerine de bakmaktadır. 15 yaşında Natalia bir mankenlik ajansıyla çalışmaya başlar ve kısa bir süre sonra Parisli bir moda ajansı tarafındam keşfedilerek ingilizce öğrenmesi için teşvik edilir. Sonuçta 17 yaşında Natalia Parise taşınarak Viva ajansı ile anlaşır. Ardından da Guccinin yeni parfüm serisinin reklam yüzü olur. Kırk kadar defileye çıktıktan sonra Calvin Kleinın bahar şovu için işe alınır ve Roman Coppola filmi CQde Billy Zane ile ufakta olsa rol almayı başarır. Vodianova Louis Vuitton, L'Oreal, Marc Jacobs, Miss Sixty, Pepe Jeans ile çalışır ve Calvin Klein'ın "Euphoria" adlı parfümünün reklamlarında boy gösterir.

  Forbes dergisine göre Natalia Vodianova Carolyn Murphy, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Heidi Klum, Kate Moss ve Gisele Bundchendan sonra dünyanın en çok kazanan 7. mankenidir (4,5 milyon dolar).

  Nadianın kocası 10. Portman Vikontu Justin Portmandır. Çiftin ilk çocukları Lucas Alexander 22 Aralık 2001de dünyaya gelir. 1 Eylül 2002de çift Saint Petersburgta evlenir. İkinci çocukları Neva 24 Mart 2006da, üçüncü çocukları Viktor ise 13 Eylül 2007de dünyaya gelir.

  Natalia Vodianova Channel 5 tarafından düzenlenmiş Dünyanın En İyi Süpermodelleri sıralamasında 16. sırada yer alır. Natalianın takma adı SüperNovadır.